Sunweb ovládl týmové časovky

17.09.2017 | Marek Matějka

Sunweb ovládl týmové časovky

Týmy Sunweb získaly světové tituly mezi ženami i muži. Poprvé se tak z triumfů raduje holandský tým s německou licencí. Druhé místo mezi muži získal tým BMC, třetí skončil Sky.

První den bergenského šampionátu nabídl souboje profesionálních týmů o tituly v časovce družstev. Muži i ženy absolvovali 42,5 kilometru dlouhou trasu s mnoha těžkými úseky. Mezi muži byli favorizováni jezdci Sky, ale časovka jim vůbec nevyšla podle představ. Britský celek rozjel závod velmi rychle, ale ve stoupání Birkelundsbakken nejdříve odpadl Owain Doull a poté i překvapivě Geraint Thomas. Chris Froome chtěl na svého krajana chvíli čekat, ale nebylo zbytí, tým Sky musel pokračovat ve čtyřech. Na posledních kilometrech už hodně trpěl Gianni Moscon, Michal Kwiatkowski mu musel párkrát pomoci zapadnout do závětří. Stačilo to tedy jen na třetí místo, se ztrátou 22 sekund na Sunweb, který už byl v cíli.

Sunweb, ve složení Tom Dumoulin, Lennard Kämna, Wilco Kelderman, Sam Oomen, Søren Kragh Andersen a Michael Matthews předvedl bezchybnou jízdu. Zejména konec časovky byl vynikající. Na kopci Birkelundsbakken byl Sunweb ještě o pár sekund pomalejší, než BMC, ale stále v kompletním složení, se šesti závodníky. Dva členy Sunweb ztratil až těsně před cílem a zaznamenal tak nejlepší čas. Zejména kvůli takticky skvělému závěru závodu.

Jezdci BMC si také vedli znamenitě, na kopci byli první, dokonce ještě čtyři kilometry před cílem vedli o více než 4 vteřiny. Poté však přišly problémy. Nejdříve odpadl pátý Miles Scotson a Tejay van Garderen už značně trpěl. V cíli tak byl americký tým o 8 vteřin horší. A Sunweb už mohl slavit, protože obhájci titulu, belgický tým Quick-Step Floors, ztrácel na mezičasech přes 20 sekund. A Quick-Stepu to tentokrát nevyšlo ani na pódium. Ztratil 35 vteřin na Sunweb a 13 vteřin na třetí Sky.

Vynikající výkon předvedli jezdci CCC Sprandi Polkowice, kteří skončili na osmé pozici, se ztrátou 1:44 a porazili World Tour týmy Katusha Alpecin, BORA-hansgrohe, Astana a Trek - Segafredo. Jediný českým zástupcem byl Jan Bárta v sestavě BORA-hansgrohe, ale německému týmu závod moc nevyšel, obsadil desáté místo se ztrátou 1:55.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Mezi ženami překvapily závodnice Sunwebu. Favoritkami byly obhájkyně triumfu z týmu Boels Dolmans, ale Sunweb byl nakonec silnější. Boels Dolmans ztratil 12 sekund, bronz obhájil tým německý celek Cervélo - Bigla, +0:28. V minulosti velmi úspěšný Canyon//SRAM letos skončil bez medaile, na čtvrté příčce ztratil 1:05. Pátý skončil dánský tým Virtu, už s velkou ztrátou 2:52.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste