partner

TOPFOREX Lapierre si hýčká velký cyklokrosový talent

11.12.2017 | Marek Matějka

Vyvrcholením sezóny byl pro cyklokrosové závodníky kategorie kadetů mistrovský závod v Kolíně. Před závodem byla nejvíce favorizována Kristýna Zemanová z týmu Topforex Lapierre, před druhou Kateřinou Hladíkovou však měla v ToiToi cupu náskok pouhého jednoho bodu.

Mládežnická kategorie jela dva okruhy, na kterých bylo i několik písečných pasáží, ve kterých byla Zemanová dominantní, ale Hladíková ji vždy následně dovedla dotáhnout. Rozhodovalo se tak až v závěrečném sprintu, který s přehledem vyhrála Kristýna Zemanová.

„Kristýna skvěle udržela koncentraci a zvládla závod i takticky. Čekal jsem, že bude s Hladíkovou bojovat a největší důraz jsme ve finální přípravě proto vsadili na sprint na tartanu. A to se ukázalo jako rozhodující.“ řekl k závodu Kristýnin a zároveň reprezentační trenér Petr Dlask

Dráhu této závodnice sleduje i pětinásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar. „Jsem moc rád, že vidím v českém cyklokrosu takový talent. Držím Kristýně palce, u Petra Dlaska je v tak dobrých rukách, že věřím, že její potenciál maximálně podpoří.“

V příštím roce bude Kristýna ještě kadetkou, napřesrok však už by se teoreticky mohla účastnit Mistrovství světa a Evropy. Podle stávajících pravidel však v kategorii spojené s U23, kde tedy je až šestiletý rozdíl mezi závodnicemi, což juniorkám nenahrává. Proslýchá se ale, že od roku 2019 nebo 2020 by mohlo dojít ke změně pravidel a juniorky by jezdily samotné. To by Kristýně hrálo do karet.

Tým Topforex Lapierre si tak k letošní dominanci v silniční kategorii U23 připsal další celkové vítězství a mistrovský titul.