Trentin vyhrál v Madridu, Froome celou Vueltu

10.09.2017 | Marek Matějka

Trentin vyhrál v Madridu, Froome celou Vueltu

Poslední etapa Vuelty skončila hromadným dojezdem pelotonu v ulicích Madridu. Matteo Trentin (Quick-Step Floors) byl suverénní a vyhrál už čtvrtou etapu. Chris Froome (Sky) poprvé v kariéře vyhrál celkovou klasifikaci.

Začátek 21. etapy Vuelty se nesl v duchu oslav vítězství Chrise Frooma a až v ulicích cílového Madridu se začalo naplno závodit. Do etapy nenastoupil Nor Christian Odd Eiking, kterého jeho tým FDJ odvolal ze závodu, protože to po 20. etapě přehnal s oslavami a alkoholem.

Do úniku se vydala trojice závodníků - Alessandro De Marchi (BMC), Nick Schultz (Caja Rural Seguros RGA) a Rui Costa (UAE Emirates). A Costovi a De Marchimu to před pelotonem vydrželo až do posledního průjezdu cílem, 5600 metrů před koncem. Poté už tým Quick-Step Floors rozjel sprint Matteu Trentinovi a ten si s tím bez potíží poradil. A díky tomuto vítězství se dostal blízko Chrisi Froomovi v bodovací soutěži, ale přesto to nestačilo, Froome získal 158 bodů a Trentin o dva méně.

Měnilo se i celkové pořadí v první desítce. Alberto Contador (Trek-Segafredo) ve svém posledním závodě ztratil sedm sekund a propadl se za Wilca Keldermana (Sunweb) na páté místo.

Froome suverénně vyhrál také kombinovanou soutěž. Nejlepším vrchařem se stal Ital Davide Villella (Cannondale-Drapac), který bílý dres s modrými puntíky držel téměř celou Vueltu. Miguel Ángel López (Astana) byl vyhlášen nejlepším závodníkem do 25 let. Nejlepším týmem je Astana, s malým náskokem před Movistarem a Sky.

Chris Froome vyhrál svoji už pátou Grand Tour a poprvé od roku 1978 vyhrál nějaký cyklista Tour a Vueltu v jednom roce. Při posledním úspěchu Bernarda Hinaulta se Vuelta jezdila na jaře, takže Froome je prvním závodníkem, který vyhrál Tour a Vueltu v tomto pořadí.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste