Týden do Vuelty. Kdo bude závodit?

12.08.2017 | Marek Matějka

Týden do Vuelty. Kdo bude závodit?

Příští sobotu 19. srpna začne poslední Grand Tour letošní sezóny, španělská Vuelta. Startovní listina bude nabitá vynikajícími závodníky.

Vuelta každý rok přiláká hodně hvězd a jezdců na celkové pořadí, protože závodníci už za sebou většinou mají vrcholy sezóny a na Vueltu jedou jen jako doplněk, nebo se snaží sezónu zachránit. Letos tedy opět uvidíme řadu závodníků úspěšných na Giro d'Italia a Tour de France. Na druhou stranu Vueltu i nadále ignorují nejlepší sprinteři a klasikáři, kteří se připravují na Mistrovství světa.

Seznam jezdců usilujících o úspěch v celkovém pořadí je hodně dlouhý. Nepojede obhájce vítězství Nairo Quintana, takže největším favoritem je Chris Froome, vítěz Tour de France a loni druhý muž Vuelty. Froome opravdu chce vyhrát Vueltu, chce ke čtyřem vítězstvím na Tour přidat i další Grand Tour a pokud by se může o podařilo, byl by to velký úspěch a Froome by se stal nejlepším cyklistou sezóny.

Z výrazných účastníků Tour de France na Vueltě uvidíme i Romaina Bardeta, Fabia Arua, Alberto Contador, Louis Meintjes, Warren Barguil, Simon Yates a další. Pro Bardeta je to první start na Vueltě, Fabio Aru je vítězem z roku 2015, Alberto Contador vyhrál už třikrát a při své závodní derniéře pojede s číslem 1 na zádech.

Orica-Scott se rozhodla přivést všechny tři lídry na celkové pořadí, Simona Yatese, Adama Yatese a Estebana Chavese. Adam Yates patří mezi jezdce, kteří absolvovali Giro d'Italia a Vuelta je dalším vrcholem sezóny. Mezi ně patří i velký favorit Vincenzo Nibali. Ten slibuje, že bude dobře připraven a pojede o vítězství. Kombinaci Giro - Vuelta volí také Domenico Pozzovivo, Ilnur Zakarin, Davide Formolo, Bob Jungels, Rui Costa a další.

Do třetí skupiny patří cyklisté, kteří zatím neuspěli nikde a snaží se napravit sezónu. To platí hlavně o Rafalu Majkovi, lídrovi BORA-hansgrohe. Stejně je na tom Steven Kruijswijk a Miguel Angel Lopez z Astany. A pak jsou zde cyklisté většinou plnící roli domestiků. I takoví závodníci dostanou příležitost, například Wilco Kelderman ze Sunwebu, Nicolas Roche z BMC a jiní.

Sprintery na Vueltě moc nečekejte. Typicky sprinterských etap moc není a navíc Vuelta už není ani ideální přípravou pro Mistrovství světa. Takže hromadným dojezdům by mohli vládnout John Degenkolb, Sacha Modolo, Matteo Trentin, Jonas Van Genechten a Juan José Lobato. Tedy s výjimkou Degenkolba žádné velké hvězdy. Navíc zatím není jisté, že Degenkolb a ostatní zmínění opravdu pojedou. Do spurtů by se mohl mohl zapojit i Michael Kolář z BORA-hansgrohe.

Slováci tedy určitě budou mít na Vueltě svého závodníka, Češi pravděpodobně nikoliv. Soupisky nejsou jen zatím uzavřené, ale jezdci BORA-hansgrohe nejedou, Roman Kreuziger také ne, Zdeněk Štybar nejspíš také ne a Petr Vakoč měl pravděpodobně největší šanci, jenže není kombinace Kolem Polska, BinckBank Tour a Vuelty příliš? Ani v předběžných startovních listinách nefiguruje. To ale nemusí nic znamenat. Počkejme si na oficiální informace. 

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste