Úprk z Cannondale-Drapac a další přestupy

10.08.2017 | Marek Matějka

Úprk z Cannondale-Drapac a další přestupy

Tři nejtalentovanější závodníci týmu Cannondale-Drapac po letošní sezóně z amerického celku odcházejí. Davide Formolo, Davide Villella a Alberto Bettiol našli nová působiště. Posily naopak hlásí Katusha - Alpecin.

Týmu Cannondale-Drapac současné přestupové období moc nevychází. Je pravda, že to hlavní - udržet Rigoberta Urana, se povedlo, ale další dobří závodníci odcházejí. Z týmu definitivně mizí poslední zbytky původního, italského týmu Cannondale, který se spojil s Garminem. Italové Alberto Bettiol, Davide Formolo a Davide Villella a Slovinec Kristijan Koren byli poslední závodníci ze starého Cannondalu.

Bettiol našel uplatnění v BMC, kde bude pomáhat na klasikách i v etapových závodech. Davide Villella rozšíří italskou kolonii v Astaně a Davide Formolo jde do BORA-hansgrohe. Italský cyklista se zaměří na závody Grand Tour. A také na ardenské klasiky. Bora se tak snaží zaplnit místo uvolněné Leopoldem Königem, který letos v podstatě nezávodí.

Zkušený Kristijan Koren míří do Bahrain - Merida, kde brzy budou jezdit téměř všichni slovinští profesionálních cyklisté. Kromě Korena totiž do Bahrain Merida jde i Matej Mohorič a další Slovinci. A Bahrain Merida hlásí i další posily, především Gorku Izagirreho, který následuje svého bratra Iona. Ten z Movistaru odešel už letos, Gorka se k němu připojí od nového roku.

Zajímavé přestupy připravil tým Katusha - Alpecin. Z Dimension Data přijde australský klasikář Nathan Haas a ze Sky americký vrchař Ian Boswell. Dříve do tohoto ruskými společnostmi financovaného týmu chodili Španělé, Němci a samozřejmě Rusové, ale příchod Američana a Australana je novinkou. Katusha Alpecin se opravdu snaží změnit image a pověst týmu a tomu odpovídají i nové posily.

Samozřejmě jsme všichni nejvíce zvědaví na budoucnost českých závodníků, ale zatím žádné konkrétní informace nejsou. Co se týče týmu Quick-Step Floors, kde působí Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, zatím není potvrzený sponzor na další rok, ale tým bude pokračovat, protože prodlužuje smlouvy se závodníky a získává nové posily. Prodloužili Julian Alaphilippe, Fernando Gaviria, Philippe Gilbert, Bob Jungels a Max Richeze. A posilami jsou dva bývalí členové českého development týmu Etixx/Klein Constantia - Francouz Florian Senechal a Ekvádorec Jhonathan Narvaez. Senechal je talentovaný klasikář, který strávil poslední roky v Cofidisu. Narvaez je zase vynikající vrchař. O Narvaeze stáli i v Movistaru, ale Quick-Step Floors vyhrál.

A tím spojení české cyklistiky a týmu Quick-Step Floors nekončí. Na stáž byl přijat Przemyslaw Kasperkiewicz, polský závodník, který také jezdil za Klein Constantia a předtím i za hradecký Whirlpool Author.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste