Uran vyhrál Milán - Turín

05.10.2017 | Marek Matějka

Uran vyhrál Milán - Turín

Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) vyhrál nejstarší klasiku světa, italský jednorázový závod Milán - Turín. V cílovém stoupání Superga porazil Adama Yatese (Orica-Scott) a Fabia Arua (Astana).

Klasika Milán - Turín se poprvé jela už před 141 lety. Rovinatý profil 186 kilometrů dlouhého závodu na závěr narušily dva výjezdy k bazilice Superga nad Turínem. V prvním výjezdu udával tempo Diego Rosa ze Sky, jeden z bývalých vítězů tohoto závodu, dnes ovšem pracující pro své týmové kolegy. Peloton se výrazně zmenšil a mezi dvěma stoupáními sólově zaútočil Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), jenže jeho snaha neměla efekt a Francouz byl ještě před nájezdem do cílového kopce dostižen hlavní skupinou vedenou jezdci Astany. 

Už od počátku cílového, téměř pět kilometrů dlouhého stoupání se útočilo. Odjel Rudy Molard z FDJ, následoval ho Fabio Aru a další favorité. Dlouho to netrvalo a vepředu zůstal Rigoberto Uran s mladým Francouzem Davidem Gauduem (FDJ). I toho se ale Uran brzy zbavil a pokračoval sám. Ze skupiny za Uranem, Yatesem, Aruem a Gauduem odjel Nairo Quintana (Movistar), ale stačil už dojet jen Francouze. 

Vypracoval si velmi dobrý náskok, ani Fabio Aru mu nestačil. V závěru kopce se ale k unavenému Uranovi přiblížil Adam Yates. Na posledním kilometru měl Kolumbijce na dosah, ale už bylo pozdě. Uran navázal na svého krajana Miguela Angela Lopeze a zvítězil s náskokem 10 vteřin před Yatesem. Třetí místo vybojoval Fabio Aru. 

Čtvrtý dojel Nairo Quintana, pátý David Gaudu, šestý Wout Poels (Sky), sedmý Daniel Martínez (Wilier - Selle Italia) a osmý Thibaut Pinot (FDJ). 

Jediným českým závodníkem na startu byl Roman Kreuziger (Orica-Scott), který dojel na 59. místě se ztrátou 7:38. 

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste