Úvodní etapy Vuelty

19.08.2017 | Marek Matějka

Úvodní etapy Vuelty

Už ve třetí etapě letošní Vuelty cyklisté zamíří do hor. Ale začíná se ve francouzském Nimes časovkou družstev.

1. etapa Nimes - Nimes (13,7 km)

Časovka družstev na úvod Vuelty je už tradicí. Většinou nebývá nijak dlouhá a ani důležitá pro celkové pořadí, ale samozřejmě nějaké rozdíly se vytvoří. V Nimes na závodníky čeká necelých 14 kilometrů po rovině, ale se spoustou zatáček. Favority jsou týmy BMC, Quick-Step Floors a další obvykle dobře sehrané celky.

2. etapa Nimes - Gruissan (203,4 km)


Moc sprinterů se na Vueltu nevydalo, ale ve druhé etapě je hromadný dojezd velmi pravděpodobný. Etapa je úplně placatá a peloton bude mít dost sil, takže uprchlíkům to pravděpodobně nevyjde. Vyhraje konečně John Degenkolb?

3. etapa Prades Conflent Canigo - Andorra la Vella (158,5 km)


Nebude to trvat dlouho a favorité budou bojovat naplno v horách. Etapa do Andorry je velmi náročná, startuje se do kopce a v samém závěru jsou dvě velká stoupání Coll de la Rabassa a Alto de la Comella. A z vrcholu tohoto kopce se bude sedm kilometrů klesat do cíle v Andorra la Vella. Bude to nepochybně zajímavé, takto brzo může horská etapa spoustu favoritů zaskočit.

4. etapa Escaldes-Engordany - Tarragona (198,2 km)


Pravděpodobně další etapa zakončená hromadným dojezdem. Téměř dvě stě kilometrů dlouhá trasa zavede závodníky na pobřeží. Kdo by mohl vyhrát? Degenkolb, Sacha Modolo, Jonas Van Genechten, Magnus Cort Nielsen a tak dále. Tedy žádní špičkoví sprinteři, ale o to by to mohlo být zajímavější.

5. etapa Benicàssim - Alcossebre (175,7 km)


Pátá etapa je typickou etapou Vuelty s mnoha kopci a dojezdem do krátkého, ale strmého stoupání. Kopec měří asi tři a půl kilometru, takže bude hodně bolet, protože bude možné ho jet celý nadoraz. Ale už před tím jsou na trase čtyři kopce. Rozhodně je to den důležitý i pro celkové pořadí.

Foto a grafika La VueltaMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste