V posledních pěti letech se mistři republiky postarali o 16 vítězství

01.01.2017 | Libor Matějka

V posledních pěti letech se mistři republiky postarali o 16 vítězství

Do nového roku přinášíme něco svátečního, něco o co se postarali naši nejlepší cyklisté, v tomto případě mistři republiky v posledních pěti letech.

Opravdu reprezentativní výsledky mají v těchto posledních pěti letech nositelé českého mistrovského dresu. Dovezli červeno-modro-bílé barvy mistra republiky k šestnácti vítězstvím a to i v prestižních závodech.

Roman Kreuziger

2016 - Roman Kreuziger

Letošním držitelem mistrovského dresu po závodě v Kyjově je Roman Kreuziger. Tento titul získal ve spolupráci s Petrem Saganem a týmem Tinkoff, který přečíslil konkurenty. V Live fotoreportáži z mistrovského závodu si můžete připomenout tento závod ZDE.

Mistrovský dres dovezl Roman do Paříže při Tour de France na desátém místě a to byl jeho nejlepší výsledek v mistrovském trikotu, ale na nějaké to vítězství má ještě čas v první polovině příštího roku, třeba na Tirreno-Adriatico 2017?

gallery

 ⃰  ⃰  ⃰  ⃰  ⃰

Petr Vakoč

2015/2016 - Petr Vakoč

Rok před Romanem nosil mistrovský dres Petr Vakoč a dojel si v něm pro několik pěkných vítězství. Titul Petr získal v deštivém závodě na Slovensku, největším jeho soupeřem byl Leo König. RoadCycling byl samozřejmě u toho a fotoreportáž najdete ZDE.

Celkem náš mladý cyklista slavil na stupínku nejvyšším 9x. Petr při obhajobě svého vítězství ze Žiliny skončil letos v Kyjově na místě čtvrtém.

Asi nejcennějším vítězstvím je jarní klasika Brabantský šíp. Ale Petr si připsal nejvíc vítězství v mistrovských barvách z výčtu posledních mistrů. Hned po zisku titulu vyhrál celkovou klasifikaci našeho etapového závodu Czech Cycling Tour a také si připsal vítězství v první etapě - týmové časovce. Při dalším etapovém závodě Tour du Point Charentes vyhrál soztěž mladíků, když v celkové klasifikaci skončil na sedmém místě. Ve stejném roce ještě přidal etapové vítězství v závodě Kolem Británie.

Další prvenství potom přidal v první polovině letošního roku. Opět vyhrál soutěž mladíků na Haut Var-matin, kde celkově skončil pátý a to stejné zopakoval v Provence, ale zde k bílému trikotu přidal druhé místo v celkové klasifikaci. Dvou absolutních vítězství se dočkal na francouzských jednorázovkách Classic Sud Ardeche a Royal Bernard Drome Classic. To nejcenější vítězství přišlo letos 13. dubna na Brabantském šípu. 

gallery

  ⃰  ⃰  ⃰  ⃰  ⃰

Zdeněk Štybar

2014/2015 - Zdeněk Štybar

Před Petrem Vakočem se ve Slavkově radoval jeho týmový kolega Zdeněk Štybar. I tenkrát to bylo ve spolupráci s Petrem Saganem. a také v roce 2014 byl RoadCycling u toho. O naši fotoreportáž byl takový zájem, že v poslední hodině zkolaboval pod náporem fanoušků server - Live fotoreportáž je ZDE.

V červeno - modro - bílých barvách se náš klasikář radoval z prvního místa 3x. Rok po svém zisku mistrovského titulu vítězství neobhajoval, letos skončil druhý.

Asi nejhezčí bylo vítězství v Toskánsku při Strade Bianche. Po zisku titulu mu patřila druhá etapa při Eneco Tour a v témže roce mu patřila jednorázovka Binche - Chimay - Binche. V roce 2015 přišlo vítězství na Strade Bianche. 

gallery

 ⃰  ⃰  ⃰  ⃰  ⃰

Jan Bárta

2013/2014 - Jan Bárta

V Dubnici získal Honza Bárta oba tituly, silniční ve spurtu první skupiny za Petrem Saganem. To bylo docela překvapení a tak jsme následující sezónu viděli Honzu v mistrovském nejen při časovkách. Z mistrovského závodu jsme také přinesli Live reportáž a v našem archivu ji najdete ZDE, to byly doby, kdy jsme ještě nedokázali umisťovat na web live fotografie, proto jen textově.

Honzovi se nepodařilo v mistrovských barvách vyhrát nějaký závod, v časovkách tomu byl blíž, v závodech Okolo Bavorska a v Koksijde obsadil druhá místa. Rok po svém vítězství v Dubnici skončil ve Slavkově na místě třetím.

gallery

 ⃰  ⃰  ⃰  ⃰  ⃰

Milan Kadlec

2012/2013 - Milan Kadlec

Do výčtu těch nejlepších se nám vešel ještě Milan Kadlec, vítěz celého závodu a pochopitelně i Český mistr z Púchova. Kadlec s Raboněm a Polnickým dotáhli do závěru únik, přestože je peloton dojel na pásce.

Milan si v mistrovských barvách dojel pro čtyři vítězství. Na konci roku v dresu mistra zvítězil v etapáku Kolem jezera Taihu a vyhrál zde i jednu etapu. A poté vyhrál etapu Kolem Fuzhou. Další rok se mu před mistráky podařilo zvítězit jednou a to v etapě Kolem Iránu, kde skončil celkově druhý. 

gallery

Roman má tedy ještě první polovinu roku 2017 k tomu, aby přidal nějaké vítězství. O dalším mistrovi republiky se bude bojovat 25. června, mělo by to být v Žiaru nad Hronom. 

A nejen úřadujícímu mistrovi přejeme v roce 2017 nějaké to vítězství, ale i všem našim profesionálům a nejen profesionálům přejeme vítězství a pěkné výsledky.

A těšíme se na další republikový šampionát, v posledních letech má český mistrovský titul opravdu dobrý zvuk a držitelé mistrovského dresu nám přinášejí pěkné zážitky.

Foto Sirotti, Josef Vaishar, Jan Brychta, Miloš ŽidíkMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste