Verva ActiveJet stále bez licence

17.12.2016 | Marek Matějka

Verva ActiveJet stále bez licence

Polský tým Verva ActiveJet stále nemá potvrzenou profesionální kontinentální licenci pro příští rok. Tým Karla Hníka a Jiřího Polnického tak možná klesne zpět mezi kontinentální sestavy.

Tým Verva ActiveJet letos patřil mezi profesionální týmy prvním rokem a vyhrál čtyři závody, jeden z nich Jiří Polnický. Polská sestava zažádala o licenci i pro další rok, ačkoliv se o tom mezi polskou cyklistickou veřejností pochybovalo. Zdálo se dokonce, že tým skončí úplně, ale tato varianta snad už neplatí.

Už v listopadu Mezinárodní cyklistická unie uvedla, že většina týmů, které o licenci požádaly, ji dostaly. UCI odložila rozhodnutí jen u dvou týmů, kromě Vervy to byl i italský celek Androni Giocattoli. UCI italskému týmu v pátek licenci udělila, ale o Vervě se nezmínila. Znamená to, že Verva neprošla, nebo není rozhodnuto?

U Vervy také není znám kádr na příští rok. Přesněji, není znám kompletní kádr. Karel Hník například má smlouvu i na další sezónu, zatímco Jiří Polnický ne. Ten loni podepsal na jeden rok. Kromě Hníka má platnou smlouvu také Stanislaw Aniolkowski, Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Pawel Bernas, Pawel Franczak, Kamil Gradek, Němec Jonas Koch a Daniel Staniszewski. Celkem tedy pouze devět závodníků, ale je možné, že smlouvu má více závodníků, jen to nebylo týmem zveřejněno. Ví se akorát, že z týmu odešel Španěl Jordi Simón.

Pokud by se nepodařilo získat profesionální licenci, ztratila by česká cyklistika dva závodníky v druhé divizi. Tři české cyklisty najdeme v jiném polském celku CCC Sprandi Polkowice - Jana Hirta, Michala Schlegela a Františka Sisra. A to je vše. Ve WorldTour je českých cyklistů více, celkem šest - Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, Leopold König, Jan Bárta a Ondřej Cink. Dohromady se česká silniční cyklistika může pyšnit devíti profesionály. Není to úplně málo, ale samozřejmě by bylo mnohem lepší, kdyby se ve druhého divizi udrželi i Hník s Polnickým, či se aspoň po roce sem vrátili.

Foto SirottiMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Johny5
Kluci v CCC nejsou úplně sami, ještě Dan Turek v Israel Cycling Academy je pro říští rok rovněž v ProConti .... Kdyby se Verva udržela bude to 6+6 ...
19.12.2016 12:22:41
Marek (RC)
Johny5 - Ano, to máte vlastně pravdu, na toho jsem úplně zapomněl. Díky!
19.12.2016 13:45:54