Wallays a Bystrøm překvapili sprintery

13.09.2018 | Marek Matějka

Wallays a Bystrøm překvapili sprintery

Belgičan Jelle Wallays se stal překvapivým vítězem 18. etapy Vuelty s cílem v Lleidě. Společně se Svenem Erikem Bystrømem dotáhli dlouhý únik až na cílovou pásku a porazili sprintery.

Jelle Wallays (Lotto Soudal), Sven Erik Bystrøm (UAE Emirates) a Jetse Bol (Butrgos - BH) vyrazili do dlouhého a zdánlivě marného úniku v klidné a rovinaté 18. etapě španělské Vuelty s cílem v Lleidě. 

Peloton měl malý únik neustále pod kontrolou, protože to byla po dlouhé době příležitost pro nejrychlejší muže na startu. Jenže pod kontrolou to měl peloton jen zdánlivě. Bystrøm a Wallays ušetřili dost sil na úplný závěr a dokázali zrychlit. Tempo s nimi neudržel Jetse Bol, ale Belgičan s Norem udržovali velmi dobrou spolupráci. 4 kilometry před cílem měli náskok 30 sekund před hlavním polem, kde zavládla panika. 

Kilometr před cílem přestal Jelle Wallays střídat a peloton se rychle blížil, ale sprinterské týmy nebyly seřazené a Wallays měl nervy z ocele. Zezadu se rychle přibližoval Peter Sagan (BORA-hansgrohe), který zahájil svůj sprint velmi brzo, ale Wallayse a Bystrøma už předjet nedokázal.  

Wallays byl na posledních metrech rychlejší, Bystrøma porazil a radoval se z triumfu. Za Saganem dojel na čtvrtém místě Elia Viviani (Quick-step Floors) a pátý Ivan Garcia Cortina (Bahrain Merida). 

V celkovém pořadí se nic nezměnilo, nadále vede Simon Yates před Alejandrem Valverdem (Movistar) a Enricem Masem (Quick-Step Floors). Valverde vede bodovací a kombinovanou soutěž, nejlepším vrchařem zůstává Thomas de Gendt (Lotto Soudal) a nejlepším mladým závodníkem Enric Mas. Ocenění pro nejabojovnějšího muže etapy si odnesl Jetse Bol.  

Foto Sirotti
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste