partner

Závodu Lidice 2017 (4.ČP) opět dominoval Elkov – Author a Topforex - Lapierre

11.07.2017 | TZ - Topforex Lapierre

O uplynulém víkendu se jel dvoudenní závod Lidice 2017. Závod patří k nejtradičnějším v Čechách a je součástí cyklu Českého poháru.

Sobotní část se jela v Blatné a měla celkově 165 kilometrů na jedenácti okruzích. První část závodu byla poklidná, rozhodovat se začalo zhruba v polovině, kdy ujela skupinka patnácti závodníků, kde měl Topforex – Lapierre zastoupení pěti jezdci. Stejné zastoupení měl tým Elkov - Author a únik byl tak v režii těchto dvou týmů. Ostře závodit se v této skupince začalo patnáct kilometrů do cíle.

Několikrát se o nástup pokusil Dominik Neuman, Tomáš Okrouhlický i Karel Hník, avšak neúspěšně. O vítězi proto rozhodoval finální sprint, kde se v celkovém pořadí umístil Tomáš Kalojíros na pátém a Dominik Neuman na šestém místě. Výborně se dařilo našim mladým závodníkům, kteří obsadili kompletní pódium (1. Dominik Neuman, 2. Václav Sirůček, 3. Jiří Petruš) a upevnili své pozice v celkovém hodnocení Českého pohár. Václav Sirůček zároveň vyhrál soutěž o nejlepšího nejmladšího závodníka (kategorie pro jezdce, kteří jsou v U23/Elite prvním rokem). Dominik Neuman vede Český pohár kategorie U23.

Kompletní výsledky  Českého poháru najdete ZDE

V neděli se pokračovalo ve Smečně. Zde se jelo deset okruhů dlouhých čtrnáct kilometrů, celkově tedy 140 kilometrů. Cílem týmu bylo protlačit se v celkovém pořadí na pódium.

„Snažili jsme se posunout včerejší únikovou pětici na stupně vítězů, stálo to hodně sil, závod nám úplně nevyšel podle představ. Odjeli nám tři jezdci, snažili jsme se je dojet, ale nepodařilo se. Ale i tak tým předvedl skvělý výkon, v hromadném finiši zvítězil Karel Hník. Je to pro nás ponaučení, tým je hodně mladý, tak zkušenosti zatím sbírá a každá takováto je dobrá.“, shrnul nedělní část závodu hlavní sportovní ředitel René Andrle.

Foto Jan Brychta

Poznámka redakce

Jediným zdrojem informací ze čtvrtého pohárového závodu je tato tisková zpráva, tím děkujeme týmu Topforex - Lapierre a omlouváme se, že jsme si dovolili pozměnit titulek článku.