Změny na Mamut Tour RoadCup 2018!

14.05.2018 | Miroslav Kolář

Změny na Mamut Tour RoadCup 2018!

Z důvodu probíhajících rozsáhlých stavebních prací v okolí Tesáku organizátor přistoupil z bezpečnostních důvodů ke změně trasy pro střední a dlouhou trať. Trať v žádném případě nebude ochuzena na atraktivnosti, ba naopak dle sdělení mnoha, kteří si již tento úsek projížděli, je to velmi zdařilá náhrada!

Dělení krátké trasy proběhne už na 17 km za obcí Bezuchov. Krátká trasa pojede do Bystřice p.H., tak jako v minulých letech.

Střední a dlouhá trasa odbočí vlevo a přes obce Žákovice, Vítonice, Horní Újezd, Komárno, Kunovice, Loučka dojede pod nové stoupání na Lázy, kde bude vrchařská prémie. Následný sjezd je veden po úzké cestě, kde je v některých místech až 16% sklon. Žádáme zde o maximální opatrnost. Závod se tu nevyhrává, a také ještě nekončí. Trasa dále vede přese obce Kateřinice a Ratiboř, kde odbočíme vpravo a na křižovatce pod Trojákem odbočíme vlevo směr Držková a napojíme se na původní trasu.

Bohužel ze stejného důvodu nemůžeme jet legendární stoupání Foncky. Takže dlouhá trasa povede z Rajnochovic rovně pod Troják, kde se zase napojí na původní trať.

Změny jsou opraveny v propozicích a mapách.

Profil dlouhé trasy:

Profil střední trasy:


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste