Křivoklátské peklo 2009
29.05.2009, 10:56 | autor: Petr Pohořalý
Hlavní fotografie článku 546.
Počet zobrazení: 1784

 diskuze


reklama
Závod Křivoklátské peklo, který je zahrnutý do amatérské ligy středočeského kraje – UAC (Unie amatérských cyklistů), má již pětiletou tradici a letos se o víkendu 13. a 14. 6. 2009 koná jeho šestý ročník. Vloni pořadatelé tento oblíbený závod změnili z jednorázového na závod etapový a během pouhých dvou víkendových dní přichystali pro závodníky celkem 4 etapy v krásném prostředí křivoklátska. Pro velký úspěch loňského ročníku se pořadatelé rozhodli neměnit etapy a ponechat je přesně tak, jak byly vloni. Závod je koncipován tak, aby nebyl náročný délkou jednotlivých etap, ale klade vysoké nároky na vyváženost závodníků, které prověří v časovce, dvou hromadných závodech a nakonec v časovce do vrchu. Zároveň tím dodává závodu obrovskou napínavost, jelikož v boji o žlutý trikot zůstává až do poslední etapy velký počet závodníků. Závod okořeňují také rychlostní a vrchařské prémie.
Na závod se může přihlásit prakticky kdokoliv starší patnácti let. Ti, kteří jsou zaregistrováni do ligy UAC, získávají samozřejmě body do poháru, pořadatel ale nijak nezanedbává příchozí „neregistrované“ závodníky, kteří jsou vyhlašováni a odměňováni stejným způsobem jako závodníci poháru UAC a v jednotlivých etapách jsou dokonce vyhlašováni společně. Celé startovní pole je rozděleno na dva pelotony podle věku – do 40 a nad 40 let. S muži nad 40 let startují rovněž ženy a junioři. „Mladší balík“ čeká za celý víkend celkem 149 km, na „starší“ potom 111 km. V jednotlivých kategoriích se soutěží o žlutý trikot (dres) a nejlepší závodník z každého balíku včetně příchozích získává vítěznou trofej Křivoklátského pekla. Při tomto závodě je rovněž myšleno i na hobby cyklisty a děti a pořadatel připravil i pro ně závody a to v nedělních dopoledních hodinách. Pro hobíky je připraven závod „O čertův kotlík“ na 21 km, pro děti pak několik závodů „Bertíkovo kolo“ podle jejich věku a pro ty nejmenší bude k dispozici i dětský koutek.

Pořadatel se rozhodl uspořádat soutěž o startovné zdarma a to pro dva účastníky. Podmínky soutěže jsou: přihlášení na závod na internetových stránkách závodu, zaplacení startovného na účet do 4. 6. 2009 a správné zodpovězení pěti anketních otázek. Výherci budou vylosováni v týdnu před startem závodu, kdy už není možné se přihlašovat přes internet, a startovné jim pak bude vráceno při registraci do závodu před úvodní časovkou.

Kompletní informace o závodě Křivoklátské peklo naleznete na stránkách závodu Krivoklatskepeklo.cz.
Diskuze k článku Křivoklátské peklo 2009
Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se...
29.05.2009, 12:46 | autor: Neregistrovaný uživatel JuraJ
Skvělý závod, moc doporučuju - bohužel se letos kryje se Sudety a kvůli politice 53x11 serie dam přednost Sudetum...
reklama
Reklama C3
reklama
Nejčtenější články za měsíc
Počet zobrazení: 3729
22.08.2010, 11:07 | Libor Matějka

Počet zobrazení: 2676
29.08.2010, 19:24 | Libor Matějka

Počet zobrazení: 2463
10.08.2010, 22:05 | Libor Matějka

Počet zobrazení: 2224
26.08.2010, 13:59 | Libor Matějka

Počet zobrazení: 2083
12.08.2010, 22:39 | Libor Matějka