125 let jsme tu!

31.10.2017 | Karel Kopr

Sportovně kulturní odpoledne "125 let jsme tu" úspěšně uspořádal Klub cyklistů Slavia Praha společně s Městskou částí Praha 10 pod záštitou jejího starosty pana Ing. Vladimíra Nováka.

Program začal 28.10. 2017 ve 12:00 před úřadem Městské části Praha 10, kde se sešlo několik cyklistů. Společně pak v doprovodu automobilů Peugeot zapůjčených spol. Kopecký, projelo celou Prahou 10.

Zajímavých míst na Praze 10 máme několik, a tak se peloton zastavil nejen u Eden arény, ale pokračoval přes náměstí Svatupluka Čecha, kolem stadionu Bohemians, Vršovického zámečku do průmyslových částí Strašnic a Malešic, aby se na krátkou chvíli zastavil i u Velodromu na Třebešíně, který se též nachází na území Prahy 10. Následoval již jen sjezd do Strašnic, kde se v části zvané Na Solidaritě odehrával další program, který v 15:30 pokračoval kritériem.

Kritérium na 30 okruhů snad omylem nebo jako satisfakci za to, že je Sparta téměř o rok a půl mladší, vyhrál sparťan Lubomír Sedlačik. Hlavní prémii LCD televizor od společnosti JH TV Tech. získal Lukáš Smola z týmu Galaxy Cyklošvec. Hlavní cenu od společnosti Esatrade získal Rostislav Krotký z týmu Vysočina Cycling, který si mimo druhého místa odvezl i první cenu od Isostaru.

Další prémie dodali firmy: Energus, Bikemarat a Cyklošvec. Ty si nakonec odvezli: celkově třetí : Oldřich Novotný, Michal Kesl, znovu Lubomír Sedlačik, Ondřej Beran, Pavel Jelínek a Filip Ptáčník. Celkové výsledky naleznete níže. Trať dlouhou 26,3 km závodníci absolovali za 41 minut a 56 sekund.

Od 18 hodin začal program ve Strašnickém divadle, který zmapoval celou historii již 125 let starého klubu. Jako první host večera vystoupil Ing. Vladimír Novák, pod jehož záštitou se tato akce konala a s kterým náš klub spolupracuje již 15 let. Tento významný muž nepřišel sám, ale přišli s ním nejen radní MČ Praha 10, ale i zástupkyně magistrátu paní Hana Nováková. Po vystoupení pana starosty hovořili Ing. Jiří Huptych – předseda představenstva SK Slavia Praha a potom významní hosté například: Ing Miloš Rada – synovec Františka Haupta, Ing. René Jauris syn Dr. Bohumila Jaurise, zavzpomínali i pánové Idinger nebo Šára. Samozřejmě si v průběhu večera připomenuli i další slavné klubové osobnosti například zakladatele MUDr. Jaroslava Hausmana, Otakara Rozvodu, Roberta Štěrbu, Aleše Trčku, ale i například legendárního trenéra pana Karla Doucka. Zazněla i novodobá historie a představil se i současný tým, včetně jeho mecenášů. Z těch vystoupili dva a to pánové Čáp (zastupující fa Esatrade která mimo jiné dodává na náš trh značku sportovní výživy Isostar) a Karel Švec (reprezentující firmu Cyklošvec).

Celou fotorepotáž z cyklojízdy, ze závodu, ale i večera, naleznete ZDE.

Výsledky kritéria

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE