6 let zákazu pro Van den Driesscheovou

26.04.2016 | Libor Matějka

Belgická cyklistka Femke Van den Driesscheová byla Mezinárodní cyklistickou unií potrestána zákazem činnosti na šest let a pokutou 20 tisíc švýcarských franků. Cyklokrosařka se měla provinit používáním motoru v rámu svého kola. UCI poprvé trestala za použití mechanické pomoci a trest je vyšší než obvyklý první trest za užívání dopingu. Van den Driesscheová už dříve oznámila, že s cyklistikou končí. Kromě pokuty musí Belgičanka zaplatit i výlohy na vyšetřování případu. 

Cyklokrosařka podle UCI používala motor značky Vivax v sedlové trubce, kde byla také uschována baterie. Tlačítko na ovládání motoru bylo schované pod omotávkou a signál byl přenášen pomocí technologie Bluetooth. 

Kolo s motorem bylo zajištěno rozhodčími na světovém šampionátu v cyklokrosu v lednu tohoto roku. Nebylo prokázáno, že na něm Van den Driesscheová závodila, ale bylo zadrženo v jejím depu a odpovídá ostatním jejím kolům. 

Kromě již zmíněných trestů, byly 19leté závodníci smazány všechny výsledky od 11. října 2015. UCI tedy odebrala i tituly mistryně Belgie U23 a mistryně Evropy U23. 

Uvex Sportstyle 802 Vario

Prodám fotochromatické (samoztmavovací)...

1600 ,- Více..

Karbonové silniční kolo Superior X-Road

Prodám silniční karbonové kolo zn. SUPERIOR...

40000 ,- Více..

MTB tretry Northwave Ghost 2

Prodám nové nepoužité MTB tretry zn....

5990 ,- Více..

Představec specialized 70mm,

Prodám představec.Jako nový. Sundán z nového...

600 ,- Více..