Bennett vyhrál další etapu Paříž - Nice

15.03.2019 | Marek Matějka

Sam Bennett podruhé zvítězil v etapě Paříž - Nice. V náročné zvlněné etapě s cílem v Brignoles porazil Arnauda Démara. Michal Kwiatkowski zůstal ve vedení celkového pořadí.

6. etapa Paříž - Nice s cílem Brignoles se jela ve zvlněném terénu s několika stoupáními, přesto se v hlavním poli udrželo hned několik spurterů. Únik na čele dlouho nevydržel, protože týmy Sky a Mitchelton - Scott udržovaly vysoké tempo a nedovolily uprchlíkům dojet si pro etapu. 

Závodilo se i o celkové pořadí, ale pouze na rychlostních prémiích o bonifikační sekundy. Astana zaútočila na prémii 30 kilometrů před cílem a Luis Leon Sanchez získal 3 sekundy, druhý byl Ion Izagirre a třetí Jack Haig (Mitchelton - Scott).   

Sanchez a Izagirre útočili i na prémii 4 kilometry před cílem, v malém stoupání poodjeli hlavnímu poli, ale Michal Kwiatkowski (Sky) jejich pokud zachytil a prémii vyhrál. Sanchez byl druhý a Izagirre třetí. Na vrcholu kopce došlo k pádu, do kterého se zapletl i Caleb Ewan (Lotto Soudal) a přišel o možnost spurtovat o vítězství. 

Sprint rozjížděli především jezdci týmu Groupama - FDJ a Arnaud Démare tak měl dobrou pozici, ale začal spurtovat hodně brzo a Sam Bennett (BORA-hansgrohe) ho dokázal předjet a dojel si pro druhý triumf. Třetí skončil Matteo Trentin (Mitchelton - Scott). 

V celkovém pořadí se toho moc nezměnilo. Michal Kwiatkowski vede o 18 sekund před Eganem Bernalem (Sky), třetí Sanchez snížil ztrátu na 22 sekund. 

Sam Bennett se posunul do čela bodovací soutěže a ze zeleného trikotu vysvlékl Dylana Groenewegena (Jumbo - Visma). Nejlepším mladým závodníkem je Egan Bernal a nejlepším vrchařem zůstává Thomas De Gendt (Lotto Soudal). 


 

Oakley Radarlock Black iridium Prizm

Nové a nejeté brýle přímo z týmu,, rámeček...

2100 ,- Více..

AVID CODE R - PRODÁM

Prodám brzdy AVID CODE R v téměř top stavu,...

3900 ,- Více..

Téměř nová přilba Giro Vanquish MIPS...

Vel. M. Použitá párkrát, bez jakéhokoli...

3990 ,- Více..

Jednopřevodník PMP pro MTB - Shimano i...

Sram Direct mount - Offset 6mm - 30 / 32 /...

1050 ,- Více..