Masters track days na Třebešíně

29.05.2019 | TZ Kovo Praha

Masters track days na Třebešíně

Seriál závodů na dráze pro amatérské sportovce má za sebou svůj první díl a účast i kvalita startovního pole předčila očekávání.

„V loňském roce měla již naše Masters skupina velmi pevné obrysy. Vlastního trenéra, pravidelné tréninky a závodní program," uvádí vznik seriálu závodů vedoucí trenér Kovo Praha, Marek Mixa. „Denis dokázal dát skupině solidní řád a dalším krokem tedy muselo být pořádání závodů, sami jsme nevěděli, jak ale první akce dopadne. A dopadlo to nadmíru výborně!“ 

V kombinovaném závodě s dětskými MTB závody se areál velodromu na Třebešíně zaplnil na celý den. Dopolední kvalifikace na 200 metrů posloužila jako rozdělení do skupin A, B. Následoval klasický dráhový program – konkrétně prvenství a scratch. Odpoledne startovaly děti, začínalo se 
závodem odrážedel a končilo závodem žáků na MTB trailu s přejezdem mimo vnitřní areál velodromu. 

Seriál je zařazen do kalendáře UAC a s prvním úspěchem se plánují nejen další závody seriálu, ale i příští sezóna. Třebešínský velodrom se tak pomalu stává nejen centrem mládežnické cyklistiky, ale závodní zázemí zde mají trvale i amatéři. 

Dalším termínem je 8. červen, tentokráte se pojede bez MTB závodů. Dráha tam bude kompletně pro dráhaře po celý den, na místě tedy bude i prostor pro grilování a přátelské posezení. Atmosféra závodů bude zase o něco jiná, program se ještě lépe přizpůsobí startujícím a účast bude, doufáme, opět minimálně stejná. 

Závody vyvrcholí na Mistrovství České republiky na dráze pro kategorii Masters, konaného v 
polovině července, 13. 7..  Posledním termínem závodu zařazeného do seriálu Masters track days je 17. srpen., opět na velodromu Třebešín. 

SCOTT GENIUS 40 prodám levně dohodou!

Kolo nebylo moc používáno.Jako nové bylo...

27999 ,- Více..

MTB ELITE BOA

Prodám pánské tretry Scott Elite Boa,...

1500 ,- Více..

Silniční kolo Ghost

Prodám silniční kolo Ghost (stavba)...

11500 ,- Více..

Merida Ninety six 96 HFS 1000

Kolo pouzivano minimalne, kotoucove brzdy,...

13000 ,- Více..