Závod žen ovládly cyklistky Dukly Praha, které z pouze desetičlenného startovního pole obsadily kompletní stupně vítězů v pořadí Nikola Bajgerová, Tereza Korvasová a Jarmila Machačová. Vítězka si upevnila vedoucí postavení v seriálu.

Mezi nejprestižnější mládežnickou kategorií juniory (viz titulní foto) zvítězil tentokrát Daniel Sporysch z Roman Kreuziger Cycling Academy. Druhý dokončil Obdržálek (Mapei Merida Kaňkovský) a třetí Čekal (Favorit Brno). Všichni tři reprezentovali na juniorském klání v Maďarsku Visegrad 4 juniors, který skončil před pár dny. Vedení v seriálu si však s náskokem více jak sto bodů udržel stříbrný z nedávného mistrovství Evropy Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), přestože dnes na startu chyběl.

Ve všech kategoriích se představilo celkem 226 cyklistů a cyklistek. Nejpočetnější byla kategorie kadetů, kterých bylo na startu 69. Druhé nejpočetnější pole měli starší žáci: 48. Juniorů bylo ovšem jen 35.

Vítězi se v jednotlivých kategoriích stali v mladších žácích Dubec (Team Forman Cinelli), ve starších Podařil (Dukla Praha) a v kadetech Seeman (TJ Stadion Louny). V mladších žákyních Cermanová (Author team Stupno), ve starších Lhotáková (Bike freaks Holice), v kadetkách Marková (Dukla Praha) a v juniorkách Lochmanová (obě TUFO Pardus Prostějov).

Z pohledu získaných medailí v mládežnických kategoriích byla nejúspěšnější Dukla Praha, která si z Hrabyně veze tři první a po dvou druhých i třetích místech. Tufo Pardus Prostějov získal jedno zlato a dvě stříbra, Forman Cinelli první a třetí místo, Favorit Brno tři třetí. Žádný jiný tým už nezískal víc jak jedno pódiové umístění.