Posledním závodem čtyřdílného seriálu na platformě Rouvy byla GP Maďarska, pro kterou organizátoři vybrali horskou časovku na dobře známý vrchol Col du Aubisque, druhý nejčastěji zařazovaný kopec do programu Tour de France hned za Toumaletem.

Cyklisty čekalo na trenažeru 16,6 km s převýšením 1183 metrů. Pozdější vítěz Čanecký si přitom na této trati příliš nevěřil. „Nejsem zrovna vrchař, který by si v takovém profilu liboval. Ale nic nevzdávám a budu bojovat do posledního metru,“ slíbil před závodem a svůj slib do puntíku dodržel.

Trojnásobný slovenský mistr v časovce se skoro celou dobu držel v čelní skupině a v závěru skvěle načasoval atak. Ukázal, že má s virtuálním závoděním z vedoucí trojice nejvíce zkušeností a v posledních metrech se přehnal přes dvojici českých profesionálů Tomáš Obdržálek, Mathias Vacek. Nejlepší tři od sebe dělilo pouze 1,4 sekundy.

Tyto závody jsou určitě příjemným zpestřením a je to dobrá možnost tréninku hlavně v zimním období. Je sice trochu zvláštní, když závodíte z domova nebo třeba v nákupním centru, ale i to má svoje kouzlo,“ uvedl Čanecký z týmu BRS Kaktus Bike, který se před pár dny stal slovenským šampiónem ve virtuálních závodech. Český šampionát ŠKODA e-MČR se uskuteční 22. března.

Pro Mathiase Vacka, jehož tým Gazprom-RusVelo s ruskou licencí byl Mezinárodní cyklistickou unií suspendován kvůli válce na Ukrajině, šlo v současné době o jedinou možnost závodění. V dresu české reprezentace si závod užil. „Není to lehká situace, rád bych se co nejdřív vrátil do kolotoče normálních závodů. Snažím se sehnat nový tým,“ prozradil Vacek, jenž před pár dny vyhrál etapu na WorldTour závodě UAE Tour.

Již jistým vítězem kategorie juniorů byl před závodem loňský juniorský mistr Evropy v bodovacím závodě Milan Kadlec z Dukly Praha, který ve druhé polovině trochu ztratil, ale kategorii juniorů na GP Maďarska i tak vyhrál a celkově skončil šestý.

Mezi ženami triumfovala Nela Slaníková z Roman Kreuziger Cycling Academy před krajankou Eliškou Kvasničkovou (SportRaces). Vítězka předchozích tří závodů Kanaďanka Stephanie Briggsová nestartovala, ale protože se do celkového pořadí počítaly tři nejlepší výsledky, nemohlo ji celkové prvenství uniknout. Kvasničková byla jako nejlepší Češka celkově druhá.

Výsledky GP Maďarska (16,6 km)

Muži: 1. Čanecký (SR/BRS Kaktus Bike) 48:20, 2. Obdržálek (Elkov Kasper), 3. M. Vacek (ČR) oba -1 s.

Konečné pořadí: 1. Čanecký (SR/BRS Kaktus Bike) 2997 b., 2. Soušek (CK Vinohradské Šlapky) 2987 b., 3. Hrdina (NeXT ESPORT p/b ENSHORED) 2986 b.

Ženy: 1. Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy) 59:20, 2. Kvasničková (SportRaces) -1:21 min., 3. Kleiberová (ČR) -2:50.

Konečné pořadí: 1. Briggsová (Kan.) 3000 b., 2. Kvasničková (CZ/SportRaces) 2995 b., 3. Runtová (CZ/Dukla Praha) 2985 b.