Tour de Aleje vyrazí ze Studénky do Poodří. Rodinné cyklojízdy se zúčastní mistryně cyklistiky Lada Kozlíková

05.06.2019 | TZ

Tour de Aleje vyrazí ze Studénky do Poodří. Rodinné cyklojízdy se zúčastní mistryně cyklistiky Lada Kozlíková

Pohodová cyklojízda pro rodiny s dětmi, milovníky jízdy na kole i přírody odstartuje první prázdninovou sobotu 29. června. Trasa povede alejemi a loukami kolem řeky Odry v Chráněné krajinné oblasti Poodří. Na naučných zastávkách se cyklisté dozví zajímavosti o místní krajině, její historii, stromech a zvířecích obyvatelích. V cíli bude čekat program z dílny místních spolků se soutěžemi, vystoupením mažoretek a koncert Báry Zemkové. Benefiční Tour de aleje na podporu stromů pořádá spolek Arnika. Letos startuje potřetí a koná se pod patronátem mistryně silniční a dráhové cyklistiky Lady Kozlíkové-Usnulové, pod záštitou starosty Studénky Libora Slavíka a za podpory Moravskoslezského kraje.

Registrace stále probíhají.

„Přírodu milujeme a cyklistiku rovněž, proto se na akci moc těšíme. S tříletým synem Matoušem se chystáme projet si kratší trasu. Milovníci přírody a jízdy na kole, vyrazte s námi do Poodří, kde se společně dozvíme spoustu zajímavostí o stromech a jejich obyvatelích,“ zve mistryně světa, Evropy a České republiky v cyklistice Lada Kozlíková-Usnulová.

Na Tour de Aleje zve také herec, moderátor Cyklotoulek na ČT Sport a vášnivý cyklista Vilém Dubnička:

Tour de Aleje startuje od zimního stadionu ve Studénce v 10 hodin. Na výběr bude ze dvou tras určených pro nejmenší nebo zkušené cyklisty, které vedou převážně cyklostezkami po rovince (vyznačené body na mapách nejsou zastávkami, vyznačují jen průjezdy):

·             pro juniory (9 km) 

·             pro machry (35 km)

 

V plánu jsou čtyři komentované zastávky:

·             Bartošovice na zámku – zastávka pod nejmohutnějším památným platanem

·             Petřvaldík u lávky přes Odru – u historické hatěné stezky o důvodech, jak a proč se v Poodří sází duby

·             Jistebník na hrázi rybníka – povídání o záchraně stromořadí prastarých vrb

·             Studénka u Pasečného mostu – prohlídka hlavatých vrb ve všech stádiích jejich života

 

Ve Studénce bude připraven doprovodný program v režii místních spolků, hry a soutěže pro celou rodinu, výtvarná dílnička, výstava o alejích, vystoupení Mažoretek Petra Studénka a koncert zpěvačky a klavíristky Báry Zemkové.

Všichni cyklisté obdrží startovací balíček s drobnými dárky a lehkou svačinkou od sponzorů, např. müsli tyčinky EMCO nebo pyré CATUS, minerální vodu JESENICKÝ PRAMEN. Všichni účastníci se mohou po skončení cyklojízdy těšit na losování registračních čísel o ceny. Ve hře budou piva z místního pivovaru Dejf, originální pásky z duší od Boio, knihy o stromech z nakladatelství Kazda nebo Nakladatelství MH a další. Hlavní cenu, dětské kolo, věnovala  firma 4EVER.

„Je mi ctí podpořit Tour de Aleje. Tato akce mne zaujala a cením si myšlenky, kterou je nejen ochrana přírody, ale také zapojení široké veřejnosti v rámci doprovodného programu. Věřím, že cyklojízdě bude přát počasí a zúčastní se jí mnoho občanů nejen z našeho města,“ zve k projížďce starosta Studénky Libor Slavík.

Výtěžek této benefiční akce pomůže Arnice chránit a obnovovat aleje v Poodří.

Kotoučové brzdy Hayes Dyno

Kotoučové brzdy Hayes Dyno, délka 77 a 137...

900 ,- Více..

úklid - prodám za pár kaček, co doma...

Z důvodu úklidu doma, jsme našla pár věcí,...

1 ,- Více..

Zapletená kola Fulcrum Red Power 29

Prodám dvě sezóny jetá zapletená kola kola...

3000 ,- Více..

Kestrel 200

Prodám z důvodu nevyužití silniční kolo...

24000 ,- Více..