Stejný čas jako vítěz dnes mělo 85 závodníků. Z našich mezi nimi byli kromě Babora také Pietrula z pražské Dukly, Gruber jedoucí za Trenčín, Jan Stohr a Fiala ze Sparty, Tyrpekl a Tomáš Bárta z Prostějova a i Dan Turek z Israel Cycling Academy, který jel jak je jeho zvykem aktivně, a i proto získal 2 body za třetí místo na druhé vrchařské prémii. Z Topforexu byl v první početné skupině pouze Slovák Gajdula.

Tufo-Pardus Prostějov (na čele skupiny) dnes dosáhl na 7. místo prostřednictvím Daniela Babora

Z našich je v průběžném pořadí nejlepší Turek na 16. místě se ztrátou 19 vteřin na vedoucího Aniolkowského, 20 vteřin ztrácejí Gruber, Fiala a Tyrpkel. Stejnou ztrátu má i Gajdula coby suverénně nejlepší Slovák z těch, co stanuli na startu. Ostatní už ztrácí v řádech minut, resp. desítek minut.

Dan Turek (první zprava) tu pracuje především pro Einhorna. Vždy ale dojel v čase vítěze.

Nejlepším českým týmem je po dnešku Tufo-Pardus Prostějov, bohužel až na 12. místě se ztrátou více jak sedm minut. O pár vteřin hůř je na tom na 13. místě Sparta.

Nejlepším českým mladíkem je Tyrpekl na 12. místě. Je jediným českým cyklistou tohoto věku, jenž patří do skupiny prvních 22 cyklistů, kteří se nacházejí v rozmezí pouhých tří vteřin. Do této skupiny patří i Gajdula.

Topforex-Lapierre dnes moc důvodů k radosti neměl.