TZ Favorit Brno U23 - Hampl a tým Favoritu zářil na Slovensku

30.04.2019 | TZ - Favorit Brno

TZ Favorit Brno U23 - Hampl a tým Favoritu zářil na Slovensku

Petr Hampl z Favoritu Brno se ukázal v tom nejlepším světle na víkendových závodech na Slovensku, když skončil druhý na sobotním kritériu v Dudincích a v neděli ovládl těžký závod Slovenského poháru v Krupině!

„Petr byl jednoznačným lídrem našeho týmu a jsem rád, že to potvrdil výsledkově. Radost mi ovšem udělali i další kluci a týmové pojetí, jakým jsme se prezentovali,“ přiznal šéftrenér Favoritu František Trkal.

Jeho svěřenci startovali na Slovensku v sestavě Hampl, Sekanina, Procházka, Rotter, Kmínek, Kulhánek. Chyběl pouze Voneš, jehož čekají závody na dráze.

„V posledním závodě jeli kluci výborně a byl jsem zvědav, zda to prodají i teď na Slovensku. Musím říci, že mi udělali radost,“ řekl šéftrenér. Na sobotním kritériu skončil Hampl druhý za Paličkou z Topforex-Lapierre, Kulhánek byl čtvrtý, Procházka šestý a Rotter desátý.

Nedělní závod Slovenského poháru se jel na těžké trati, která nejvíce sedí Hamplovi. To už dokázal vloni, když v Krupině zvítězil.

„Petr to chtěl obhájit, měl velkou motivaci. V závodě už na 10. kilometru odjela šestičlenná skupina, v níž jsme měli Procházku. Jeli výborně a až 15 kilometrů před cílem je dojela trojice, v níž byl i Hampl. Tato trojice si to nakonec ve spurtu rozdala o vítězství a Petr to zvládl výborně,“ popsal František Trkal, jak se rodilo první vítězství Favoritu Brno v sezóně.

Procházka, který jel celý závod velmi dobře, obsadil nakonec 6. místo a dobré výkony z poslední doby mu zajistily nominaci do české reprezentace na závod U23 Carpathian Race v Polsku. Z dalších našich závodníků byl Sekanina 12., Rotter 17., Kulhánek 46. a Kmínek 47.

Foto: jmphoto

Kotoučové brzdy Hayes Dyno

Kotoučové brzdy Hayes Dyno, délka 77 a 137...

900 ,- Více..

úklid - prodám za pár kaček, co doma...

Z důvodu úklidu doma, jsme našla pár věcí,...

1 ,- Více..

Zapletená kola Fulcrum Red Power 29

Prodám dvě sezóny jetá zapletená kola kola...

3000 ,- Více..

Kestrel 200

Prodám z důvodu nevyužití silniční kolo...

24000 ,- Více..