Třetí den Sazka Tour čekalo na peloton pouze 143 km, ale v jejich závěru museli závodníci dvakrát absolvovat stoupání na Dlouhé Stráně, které patří mezi nejtěžší kopce v domácím prostředí.

V úspěšném úniku šestice, která se odpoutala od pelotonu zhruba dvacet kilometrů po startu, byl z Elkov Kasper Dominik Neuman. Vytvořili si až dvouminutový náskok, ale vzhledem k tomu, že někteří závodníci v odeté skupině ohrožovali průběžné lídry závodu, tak si je peloton dobře hlídal.

Únik byl zlikvidován při nájezdu do prvního stoupání na Dlouhé Stráně, v jehož průběhu se na čele závodu vytvořila 21členná skupina, kde byl z českých závodníků pouze Jan Hirt. Ve sjezdu se však do skupiny vrátila čtveřice Elkov Kasper Ťoupalík, Otruba, Kukrle a Bárta.

Před cílovým stoupáním na Dlouhé Stráně zaútočil Michael Kukrle společně s Italem Carbonim z Bardiani a Norem Kulsetem z Uno-X. Vytvořili si náskok 30 vteřin, ale vzhledem k tomu, že Michael ztrácel v celkovém hodnocení na vedoucího muže průběžného pořadí pouze 34 vteřin, tak bylo jasné, že ostatní týmy si i tuhle akci pohlídají.

Carboni odpadl a Kukrle s Kulsetem byli 6 km před cílem dojeti nepočetnou skupinou pronásledovatelů. Následně nastoupili Ital Zana (Bardiani) a Nor Tobias Johannessen (Uno-X). Tato dvojice dokázala uhájit náskok až do cíle, v němž byl úspěšnější norský závodník.

Z Elkov Kasper dokončili na 14. místě Otruba, 16. Kukrle, 18. Ťoupalík a 19. Bárta.

Dnes to bylo hodně tvrdé. První stoupání bylo ještě v pohodě, ale druhé už bylo náročné. Pod kopcem jsem zkusil nastoupit, ale Ital i Nor už neměli dost sil, a tak jsem to táhnul sám a pak jsem si už jel svoje tempo. Nakonec jsem jel s klukama, na co to dalo. Určitě nelituji útočení pod kopcem, protože i kdybych se šetřil, tak by to asi na lepší umístění nedalo,“ shrnul dnes 16. a průběžně 13. jako nejlepší z Elkov Kasper Michael Kukrle.

Dominik Neuman navíc za svou aktivitu v úniku získal cenu pro nejaktivnějšího jezdce.

Sazka Tour vyvrcholí v neděli 174 km dlouhou etapou ze Šumperka do Šternberku.