Vittoria poskytne v roce 2019 neutrální pomoc při závodech Mistrovství Evropy na silnici i MTB

19.07.2019 | Jiří Vlasák

Společnost Vittoria, italský výrobce plášťů, duší a zapletených kol, se dohodl s Evropskou cyklistickou unií (UEC), že bude v roce 2019 poskytovat neutrální pomoc cyklistům v rámci evropských šampionátů na silnici i MTB.

Mistrovství Evropy v cross-country (včetně cross-country eliminator a štafet) juniorů, jezdců do 23 let, elite a veteránů se uskuteční ve dnech 25. – 28. července v Brně. Evropský šampionát na silnici pak 7. – 11. srpna v nizozemském Alkmaaru.

Vittoria Servizio Corse poskytne cyklistům v letošním roce podporu ve více než 70 závodech po celé Evropě. Při právě probíhající Tour de France používá obutí od Vittorie 5 týmů včetně úspěšné formace Jumbo Visma. Při ME MTB půjde o mechanické asistenční zóny, silniční evropský šampionát doprovodí 3 neutrální vozy a jedna motorka. V průběhu evropského šampionátu MTB v Brně bude samozřejmě možné ve „stánku“ Vittorie vidět všechny aktuální produktové řady výrobků této tradiční italské značky.

Připomínáme, že při ME MTB v Brně startuje XCO v sobotu v 10 hodin závodem juniorek a vrcholí v neděli závodem mužů elite se startem v 15 hodin. Jejich závod proběhne na 4100 metrů dlouhém okruhu s převýšením 210 metrů. Centrum celé akce je v sousedství brněnského výstaviště v Bike aréně Anthropos a tratě jsou vedeny vesměs v zalesněné lokalitě nad Pisáreckým tunelem.

Šampionát konaný na domácí půdě je samozřejmě příležitostí nominovat větší počet závodníků, takže startovat bude nejenom „A“ reprezentace, ale i závodníci širšího výběru. V nejsledovanější kategorii Muži Elite bude stát na startu 7 našich bikerů v čele s Ondrou Cinkem (Kross Racing Team), který o právě uplynulém víkendu vybojoval skvělé 5. místo na Světovém poháru v olympijském cross-country ve francouzském Les Gets.

 

 

Sada Campagnolo Chorus, 8 sp.

Prodám komponenty Campagnolo Chorus – páky...

4000 ,- Více..

Přední kolo Shimano LX + Rigida

Přední kolo 26" ráfek RIGIDA nába SHIMANO...

350 ,- Více..

Campagnolo kliky Bora Ultra

prodám uplně nové zabalené kliky Campagnolo...

10900 ,- Více..

Focus CAYO AL 105

Prodám nové kolo Focus CAYO AL 105 velikost...

19999 ,- Více..