Viviani nejrychlejší v 3. etapě Tirreno - Adriatico

15.03.2019 | Marek Matějka

Viviani nejrychlejší v 3. etapě Tirreno - Adriatico

Elia Viviani vyhrál sprinterský dojezd 3. etapy Tirreno - Adriatico. Italský mistr porazil Petra Sagana a Fernanda Gaviriu.

Nejdelší etapa letošního ročníku Tirreno - Adriatico měřila 226 kilometrů a přes 220 kilometrů strávili na čele uprchlíci, jejichž snaha ale byla odsouzena k neúspěchu. Týmy sprinterů a Mitchelton - Scott lídra závodu Adama Yatese pracovaly na čele pelotonu a dotáhly etapu k hromadnému dojezdu. 

Skvělou práci odvedl na psoledních stovkách metrů Zdeněk Štybar (Deceuninck - Quick-Step), který byl jediným dommestikem, kterého měl Elia Viviani (Deceuninck - Quick-Step) v závěru k dispozici. Po odstoupení Zdeňka Štybara začal na krátké cílové rovince spurtovat Peter Sagan (BORA-hansgrohe) a rozjel tak spurt Eliu Vivianimu, který zvítězil. Sagan dojel těsně druhý před Fernandem Gaviriou (UAE Emirates). Kolumbijec neměl prostor na vlastní spurt a nemohl se utkat s Vivianim. 

V celkovém pořadí se nic důležitého nezměnilo. Lídrem zůstavá Adam Yates, druhý je Brent Bookwalter (Mitchelton - Scott) a třetí Primož Roglič (Jumbo - Visma). 

Foto LaPresse - D'Alberto / Ferrari


Vypletená silniční kola Mavic

Použitá silniční kola, nejlépe osobní...

2999 ,- Více..

Bunda Löffler GoreTex Active Shell...

Prodám málo nošenou bundu německé firmy...

1500 ,- Více..

Trail gator tažná tyč 2ks pro 3 tažná...

Trail gator tažné tyče 2ks pro 3 tažná kola,...

1500 ,- Více..

Představec Syntace černý, 25,4/120mm

Prodám představec Syntace černé barvy,...

150 ,- Více..