Viviani nejrychlejší v 3. etapě Tirreno - Adriatico

15.03.2019 | Marek Matějka

Viviani nejrychlejší v 3. etapě Tirreno - Adriatico

Elia Viviani vyhrál sprinterský dojezd 3. etapy Tirreno - Adriatico. Italský mistr porazil Petra Sagana a Fernanda Gaviriu.

Nejdelší etapa letošního ročníku Tirreno - Adriatico měřila 226 kilometrů a přes 220 kilometrů strávili na čele uprchlíci, jejichž snaha ale byla odsouzena k neúspěchu. Týmy sprinterů a Mitchelton - Scott lídra závodu Adama Yatese pracovaly na čele pelotonu a dotáhly etapu k hromadnému dojezdu. 

Skvělou práci odvedl na psoledních stovkách metrů Zdeněk Štybar (Deceuninck - Quick-Step), který byl jediným dommestikem, kterého měl Elia Viviani (Deceuninck - Quick-Step) v závěru k dispozici. Po odstoupení Zdeňka Štybara začal na krátké cílové rovince spurtovat Peter Sagan (BORA-hansgrohe) a rozjel tak spurt Eliu Vivianimu, který zvítězil. Sagan dojel těsně druhý před Fernandem Gaviriou (UAE Emirates). Kolumbijec neměl prostor na vlastní spurt a nemohl se utkat s Vivianim. 

V celkovém pořadí se nic důležitého nezměnilo. Lídrem zůstavá Adam Yates, druhý je Brent Bookwalter (Mitchelton - Scott) a třetí Primož Roglič (Jumbo - Visma). 

Foto LaPresse - D'Alberto / Ferrari


Oakley Radarlock Black iridium Prizm

Nové a nejeté brýle přímo z týmu,, rámeček...

2100 ,- Více..

AVID CODE R - PRODÁM

Prodám brzdy AVID CODE R v téměř top stavu,...

3900 ,- Více..

Téměř nová přilba Giro Vanquish MIPS...

Vel. M. Použitá párkrát, bez jakéhokoli...

3990 ,- Více..

Jednopřevodník PMP pro MTB - Shimano i...

Sram Direct mount - Offset 6mm - 30 / 32 /...

1050 ,- Více..