1. etapa Okolo jižních Čech - ŽIVĚ

03.09.2015 | -mlm-

1. etapa Okolo jižních Čech - ŽIVĚ

Vítejte u přímého přenosu ze závodu Okolo jižních Čech. V následujících čtyřech dnech bude přinášet informace z prestižního etapového závodu v krásném prostředí jižních Čech. 1. etapa závodu startuje přímo v srdci tohoto kraje - v Českých Budějovicích.

Etapový závod sice začne teprve dnes, ale už včera se týmy, které na OjČ startují, sešli na kritériu v Nové Bystřici. V rychlém závodě zvítězil německý reprezentant Maximilian Beyer. Na druhém a třetím místě dojeli čeští závodníci týmu Puškiňák Tomáš Medek a Vojtěch Nipl. Výsledky tohoto kritéria se však do celkové klasifikace nepočítají, takže dnes startují všichni s čistým štítem.


První etapa Okolo jižních Čech je dlouhá 140 kilometrů a vede mezi dvěma významnými městy tohoto kraje. Startuje v Českých Budějovicích a končí v Táboře. Na trati jsou celkem tři sprinterské prémie (v Ševětíně, Veselí n. Lužnicí a Bechyni) a dvě vrchařské prémie (v Kostelci a Dobšicích).

Foto Josef Vaishar
Grafika pořadatelé

galleryLive


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


rada
Vidím, že ve finiši byla kolem plůtků tlačenice. Smutné.
03.09.2015 13:59:57
Bosso
Škoda, že pan hoteliér \"Fanki\" nevyhrál. Mohl tak dodatečně oslavit včerejší narozeniny. Ale německá stíhací dráhová reprezentace je hodně silná a rychlá. Uvidíme ale v kopcích.
03.09.2015 18:25:27
MarathonCZ
to Rada: V TV běží navečer Vuelta, tak je asi bláhové si myslet, že si někdo bude brát ve ST-ČT dovolenou, to by Lotto Soudal muselo přijet v silnější sestavě:) Cíl závodu byl za městem na sídlišti, takže jediným řešením je nahnat k trati školní děti. Vhodné ke koukání bylo středeční kritérium v Nové Bystřici, tam jsme se podívat byli a mělo to trošku napětí, protože Tomáš Medek až do posledního spurtu vedl, i když už to bylo jen o jeden bod. Němci odjedou trojici dojeli a Tomáš v posledních kolech jezdil uprostřed skupiny a vpředu bylo spíše vidět číslo 71 (Jakub Skála?) ze stejného týmu. Kritérium se nezapočítávalo do celkového pořadí, tak i laici kolem trati si všimli, že to někteří borci vypustili a jeli jen propagačně pár kol, ale to je pochopitelné.
04.09.2015 6:25:27