Program začal 28.10. 2017 ve 12:00 před úřadem Městské části Praha 10, kde se sešlo několik cyklistů. Společně pak v doprovodu automobilů Peugeot zapůjčených spol. Kopecký, projelo celou Prahou 10.

Zajímavých míst na Praze 10 máme několik, a tak se peloton zastavil nejen u Eden arény, ale pokračoval přes náměstí Svatupluka Čecha, kolem stadionu Bohemians, Vršovického zámečku do průmyslových částí Strašnic a Malešic, aby se na krátkou chvíli zastavil i u Velodromu na Třebešíně, který se též nachází na území Prahy 10. Následoval již jen sjezd do Strašnic, kde se v části zvané Na Solidaritě odehrával další program, který v 15:30 pokračoval kritériem.

Kritérium na 30 okruhů snad omylem nebo jako satisfakci za to, že je Sparta téměř o rok a půl mladší, vyhrál sparťan Lubomír Sedlačik. Hlavní prémii LCD televizor od společnosti JH TV Tech. získal Lukáš Smola z týmu Galaxy Cyklošvec. Hlavní cenu od společnosti Esatrade získal Rostislav Krotký z týmu Vysočina Cycling, který si mimo druhého místa odvezl i první cenu od Isostaru.

Další prémie dodali firmy: Energus, Bikemarat a Cyklošvec. Ty si nakonec odvezli: celkově třetí : Oldřich Novotný, Michal Kesl, znovu Lubomír Sedlačik, Ondřej Beran, Pavel Jelínek a Filip Ptáčník. Celkové výsledky naleznete níže. Trať dlouhou 26,3 km závodníci absolovali za 41 minut a 56 sekund.

Od 18 hodin začal program ve Strašnickém divadle, který zmapoval celou historii již 125 let starého klubu. Jako první host večera vystoupil Ing. Vladimír Novák, pod jehož záštitou se tato akce konala a s kterým náš klub spolupracuje již 15 let. Tento významný muž nepřišel sám, ale přišli s ním nejen radní MČ Praha 10, ale i zástupkyně magistrátu paní Hana Nováková. Po vystoupení pana starosty hovořili Ing. Jiří Huptych – předseda představenstva SK Slavia Praha a potom významní hosté například: Ing Miloš Rada – synovec Františka Haupta, Ing. René Jauris syn Dr. Bohumila Jaurise, zavzpomínali i pánové Idinger nebo Šára. Samozřejmě si v průběhu večera připomenuli i další slavné klubové osobnosti například zakladatele MUDr. Jaroslava Hausmana, Otakara Rozvodu, Roberta Štěrbu, Aleše Trčku, ale i například legendárního trenéra pana Karla Doucka. Zazněla i novodobá historie a představil se i současný tým, včetně jeho mecenášů. Z těch vystoupili dva a to pánové Čáp (zastupující fa Esatrade která mimo jiné dodává na náš trh značku sportovní výživy Isostar) a Karel Švec (reprezentující firmu Cyklošvec).

Celou fotorepotáž z cyklojízdy, ze závodu, ale i večera, naleznete ZDE.

Výsledky kritéria