2. etapa Okolo jižních Čech - ŽIVĚ

04.09.2015 | -mlm-

2. etapa Okolo jižních Čech - ŽIVĚ

Druhá etapa závodu Okolo jižních Čech zavede závodníky z Českých Velenic do Kaplice a bude tedy pohybovat v blízkosti hranic s Rakouskem. Etapa je dlouhá 162 kilometry, během kterých závodníci projedou dvě vrchařské a tři rychlostní prémie. Dojíždět se bude na okruhu v Kaplici, který je dlouhý 4,8 kilometru a pojede se dvakrát.


V první etapě zvítězil Němec Theo Reinhardt a oblékl si také žlutý trikot lídra celkové klasifikace a zelený trikot lídra bodovací soutěže. Ve všem těchto soutěžích je však těsně za ním zkušený Rakušan Clemns Fankhauser z týmu Hrinkow Advarics. Bodově je na tom stejně jako Reinhardt a v dnešní etapě veze zelený dres a celkově ztrácí jen jednu vteřinu. Minimální ztrátu má i Francouz Alexis Guerin z českého celku AWT - GreenWay. Guerin je celkově třetí a ztrácí 6 vteřin.

Další závodníci už počítají větší rozestupy. Čtvrtý Emiel Planckaert z farmy týmu Lotto Soudal má odstup 1:10 a nejlepším českým cyklistou je Martin Bláha (Dukla Praha), který ztrácí na sedmém místě 1:12. Stejnou ztrátu má i celkově 13. Pavel Stöhr z pražské Sparty.


Kompletní výsledky najdete [odkaz=http://www.okolojiznichcech.cz/index.php/vysledky/vysledky-ii-etapy]ZDE[/odkaz]

Foto Josef Vaishar
Grafika pořadatelé
Výsledkový servis Rufer/Vořechovský

galleryLive


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Bosso
Super Clemens. Gratuluji Fanki.
04.09.2015 17:49:27
Bosso
Německá stíhačská reprezentace sice ztratila \"žluťák\", ale nejzkušenější z nich, Bömmel, byl dnes ve spurtu druhý. Jinak vedoucí tým Hrinkow jede bez svých dvou nejzkušenějších cyklistů, mistrů Evropy Grafa a Müllera. Ti totiž ode dneška startují na \"Cottbusser Nächte\".
04.09.2015 17:57:08
K2.40
Foto: Opět ta pitomá Vaisharovština - člověk aby si vykroutil krk. To je už snad nemoc..... Jinak prima reportáž.
04.09.2015 20:32:10