Amatérští cyklisté se utkají ve Velké ceně Temelína

05.08.2015 | TZ

Amatérští cyklisté se utkají ve Velké ceně Temelína

Přibližně 200 aktivních účastníků očekávají v sobotu 8. srpna organizátoři na startu prvního ročníku Velké ceny Temelína. Otevřený závod, jehož hlavním partnerem je Skupina ČEZ, je součástí letošního seriálu Jihočeské amatérské ligy v silniční cyklistice. O hlavní trofej i další ceny a finanční odměny mohou bojovat registrovaní i neregistrovaní jezdci. Závodit může kdokoli bez ohledu na věk, ženy i muži, chlapci i děvčata.

[i]„Od jara do podzimu se v rámci Jihočeské amatérské ligy jede přibližně 15 závodů. Nikdy se ale žádný nekonal v okolí Jaderné elektrárny Temelín, která dnes v návštěvnosti konkuruje i mnoha historickým památkám. Proto nás napadlo uskutečnit závod zde. Díky vstřícnosti a finanční podpoře Skupiny ČEZ tak vznikla první a věřím, že ne poslední velká cena Temelína,“[/i] uvedl ředitel závodu, první místopředseda Klubu cyklistů Slavia Praha a člen výkonného výboru Jihočeské amatérské ligy v silniční cyklistice Pavel Jelínek.

Prezentace závodníků bude zahájena v 9 hodin v Infocentru Jaderné elektrárny Temelín v zámečku Vysoký Hrádek. V 10 hodin bude zahájen vložený závod dětí v kategoriích do 6, 9, 12 a 14 let v délce od 500 metrů do dvou kilometrů. Závodit budou samostatně dívky a chlapci.

Slavnostní start Velké ceny se odehraje v prostoru před infocentrem elektrárny v pravé poledne. Závodníky, muže a ženy v různých kategoriích, pak čekají celkem dvě libovolně volitelné tratě, krátká, dvouokruhová, v délce 43 kilometrů s převýšením 840 metrů a dlouhá, pětiokruhová, v délce 100 kilometrů s převýšením 1820 metrů. Ostrý start dlouhé trasy čeká závodníky v Hněvkovicích na pravém břehu Vltavy ve 12.15 hodin, ostrý start krátké trasy pak na stejném místě o 5 minut později.

Dvacetikilometrový okruh si dopředu vyzkoušel ředitel Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ Bohdan Zronek.


[i]„Členitý terén bude pro závodníky určitě zajímavý. Trasa prochází krásnou zvlněnou jihočeskou krajinou, kterou je možné z kola vnímat mnohem víc, než z auta nebo pěšky. Opakované stoupání od Hněvkovic nad Pořežany a pak závěrečný kopec do cíle ke křižovatce na Litoradlice dostatečně prověří fyzičku všech závodníků,“ [/i]podělil se o dojmy z trasy ředitel elektrárny, který díky aplikaci EPP od Skupiny ČEZ najel pro charitu 331 bodů.

Závodní okruh: Hněvkovice na pravém břehu Vltavy – Horní Kněžeklady – Pořežany – Tuchonice – Modrá Hůrka – Štipoklasy – Dolní Kněžeklady – Třitim – Hněvkovice. Pro návštěvníky Velké ceny Temelína připravili organizátoři závodu spolu s elektrárnou také bohatý doprovodný program v areálu Infocentra na zámečku Vysoký Hrádek. K vidění zde bude například motorkářská show skupiny Crazy Day. Kaskadéři na motorkách pod vedením Jana Holuba nejenže doprovodí peloton na hlavní trati a postarají se tak o jeho bezpečnost, ale také po skončení závodu předvedou něco ze svého umění. Chybět nebude ani ukázka techniky profesionálních hasičů JE Temelín. V provozu bude také temelínské infocentrum, které nabízí mimo jiné prohlídku expozic s interaktivními modely a programy v kinosále. Za návštěvu jistě bude stát i Muzeum historických vozidel v Pořežanech se širokou expozicí nákladních a osobních automobilů, koňských kočárů, bryček, sání, motocyklů, jízdních kol, staré zemědělské techniky, nářadí, modelů vlaků, automobilů a letadel. Podrobné informace k Velké ceně Temelína, včetně podrobného popisu a komentované prohlídky tratě, lze nalézt na webových stránkách: [odkaz=http://www.kcslaviapraha.cz/velka-cena]www.kcslaviapraha.cz/velka-cena[/odkaz]


ČASOVÝ ROZPIS ZÁVODU

9.00 – 11.30 Prezentace – Infocentrum ETE
10.00 Závod dětí – parkoviště před Infocentrem ETE
12.00 Slavnostní start Velké ceny – před Infocentrem ETE
12.15 Ostrý start dlouhé trasy – Hněvkovice (pravý břeh)
12.20 Ostrý start krátké trasy – Hněvkovice (pravý břeh)

Vyhlášení výsledků 1 hodinu po dojezdu vítěze dlouhé trasy – před Infocentrem ETE

Foto ČEZ


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE