[i]„Od jara do podzimu se v rámci Jihočeské amatérské ligy jede přibližně 15 závodů. Nikdy se ale žádný nekonal v okolí Jaderné elektrárny Temelín, která dnes v návštěvnosti konkuruje i mnoha historickým památkám. Proto nás napadlo uskutečnit závod zde. Díky vstřícnosti a finanční podpoře Skupiny ČEZ tak vznikla první a věřím, že ne poslední velká cena Temelína,“[/i] uvedl ředitel závodu, první místopředseda Klubu cyklistů Slavia Praha a člen výkonného výboru Jihočeské amatérské ligy v silniční cyklistice Pavel Jelínek.

Prezentace závodníků bude zahájena v 9 hodin v Infocentru Jaderné elektrárny Temelín v zámečku Vysoký Hrádek. V 10 hodin bude zahájen vložený závod dětí v kategoriích do 6, 9, 12 a 14 let v délce od 500 metrů do dvou kilometrů. Závodit budou samostatně dívky a chlapci.

Slavnostní start Velké ceny se odehraje v prostoru před infocentrem elektrárny v pravé poledne. Závodníky, muže a ženy v různých kategoriích, pak čekají celkem dvě libovolně volitelné tratě, krátká, dvouokruhová, v délce 43 kilometrů s převýšením 840 metrů a dlouhá, pětiokruhová, v délce 100 kilometrů s převýšením 1820 metrů. Ostrý start dlouhé trasy čeká závodníky v Hněvkovicích na pravém břehu Vltavy ve 12.15 hodin, ostrý start krátké trasy pak na stejném místě o 5 minut později.

Dvacetikilometrový okruh si dopředu vyzkoušel ředitel Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ Bohdan Zronek.


[i]„Členitý terén bude pro závodníky určitě zajímavý. Trasa prochází krásnou zvlněnou jihočeskou krajinou, kterou je možné z kola vnímat mnohem víc, než z auta nebo pěšky. Opakované stoupání od Hněvkovic nad Pořežany a pak závěrečný kopec do cíle ke křižovatce na Litoradlice dostatečně prověří fyzičku všech závodníků,“ [/i]podělil se o dojmy z trasy ředitel elektrárny, který díky aplikaci EPP od Skupiny ČEZ najel pro charitu 331 bodů.

Závodní okruh: Hněvkovice na pravém břehu Vltavy – Horní Kněžeklady – Pořežany – Tuchonice – Modrá Hůrka – Štipoklasy – Dolní Kněžeklady – Třitim – Hněvkovice. Pro návštěvníky Velké ceny Temelína připravili organizátoři závodu spolu s elektrárnou také bohatý doprovodný program v areálu Infocentra na zámečku Vysoký Hrádek. K vidění zde bude například motorkářská show skupiny Crazy Day. Kaskadéři na motorkách pod vedením Jana Holuba nejenže doprovodí peloton na hlavní trati a postarají se tak o jeho bezpečnost, ale také po skončení závodu předvedou něco ze svého umění. Chybět nebude ani ukázka techniky profesionálních hasičů JE Temelín. V provozu bude také temelínské infocentrum, které nabízí mimo jiné prohlídku expozic s interaktivními modely a programy v kinosále. Za návštěvu jistě bude stát i Muzeum historických vozidel v Pořežanech se širokou expozicí nákladních a osobních automobilů, koňských kočárů, bryček, sání, motocyklů, jízdních kol, staré zemědělské techniky, nářadí, modelů vlaků, automobilů a letadel. Podrobné informace k Velké ceně Temelína, včetně podrobného popisu a komentované prohlídky tratě, lze nalézt na webových stránkách: [odkaz=http://www.kcslaviapraha.cz/velka-cena]www.kcslaviapraha.cz/velka-cena[/odkaz]


ČASOVÝ ROZPIS ZÁVODU

9.00 – 11.30 Prezentace – Infocentrum ETE
10.00 Závod dětí – parkoviště před Infocentrem ETE
12.00 Slavnostní start Velké ceny – před Infocentrem ETE
12.15 Ostrý start dlouhé trasy – Hněvkovice (pravý břeh)
12.20 Ostrý start krátké trasy – Hněvkovice (pravý břeh)

Vyhlášení výsledků 1 hodinu po dojezdu vítěze dlouhé trasy – před Infocentrem ETE

Foto ČEZ