BRNO: Tréninky od Olympie 2006/2007

31.01.2007 | Michal Chadim

BRNO: Tréninky od Olympie 2006/2007

Tyto srazy na společné víkendové vyjížďky začaly na podzim roku 2005 původně jako týmové tréninky XCR Svorada Sidi týmu, ale postupně přesáhly rozsah týmových tréninků a pravidelně se na nich schází cyklisté z Brna a blízkého okolí bez ohledu na týmovou nebo jinou příslušnost.

Místo srazu je umístěno na cyklostezku, která směřuje z Brna směrem na jih a to konkrétně poblíž světelné křižovatky mezi obchodními centry Olympia a Skonto nábytek v Brně Modřicích a proto se pro tyto vyjížďky ustálil název „Tréninky od Olympie“ (nikoliv proto, že by účastníci připravovali na Olympijské hry). Tyto tréninky probíhají prozatím pouze v zimním mimosezóním období, přibližně od začátku listopadu do konce dubna. Scházíme se každý víkend v sobotu i neděli a čas srazu se ustálil na desáté hodině dopolední.

Vyjížďky jsou směřovány většinou do rovinaté oblasti jižně od Brna k vytrvalostnímu najíždění zimních objemů a průměrná rychlost se pohybuje obvykle kolem 27 km/hod a délka tréninků od 2 do 4 hodin. V letošním zimním období (2006/2007) se scházíme v počtu od 10 do 20 účastníků. Jízdy je možné absolvovat prakticky na jakýchkoliv kolech, nejlepší jsou silniční kola náležitě upravená do podoby tzv. „zimáků“ tj. především s dlouhými blatníky, pokud možno se zástěrkami. Podrobné info o termínech a časech konání se můžete dozvědět zde v rámečku „Tréninky od Olympie“ nebo na stránkách XCR Svorada Sidi týmu.


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Danisko
je nějaká standardní trasa???
07.03.2007 20:41:06
Honza (RC)
pevna trasa spis ne, ale casto nejak smerem na Zidlochovice, dal uz potom ruzne. ale zalezi na tom co se tam sejde, nekdy se jede uuuplne jinam...
07.03.2007 20:43:18