A tak se na prezentaci budoucího střediska sešla zajímavá skupina významných cyklistických osobností. Samozřejmě nechyběli lidé z Omega Pharma-Quick Step, generální manažer Patrick Lefevere, sportovní ředitelé Wilfried Peeters a Davide Bramati, Zdeněk Štybar, legendární Eddy Merckx, ale i bývalý prezident UCI Hein Verbruggen. Představeni byli všichni zaměstnanci Bakala Academy, Zdeněk Bakala a rektor Univerzity v Leuvenu představili myšlenku vytvoření akademie a její cíle.

Při této příležitosti Zdeněk Bakala také potvrdil, že hodlá podpořit českou cyklistiku přímo. To znamená, že se chystá jak mezinárodní etapový závod na základech Závodu míru a snad i tým nadějí české cyklistiky. Tento tým by měl logické navázání na profesionální tým Omega Pharma-Quick Step. Zdeněk Bakala také podporuje český národní tým na probíhajícím Mistrovství světa v Limburgu, proto se na dresech českého nároďáku objevili loga Omega Pharma a Quick Step. Tým Patricka Lefevera za to poskytl technické zázemí.


Mezi Zdeňkem Bakalou, Patrickem Lefeverem a ostatními členy týmu OPQS panovala velmi dobrá nálada, protože zatím belgický celek získal oba elitní světové tituly. Nejdříve v neděli v časovce družstev a poté i ve středu triumfoval Tony Martin v časovce jednotlivců. Zdeněk Bakala jako poděkování za podporu týmu dostal na památku skleněnou plastiku pro vítěze časovky družstev na MS.

Foto Libor Matějka