O správném nastavení posedu na kole metodikou Specialized BG Fit jsme začali psát vlastní praktické zkušenosti již více než před rokem a půl (více v [odkaz=http://www.roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=882&zpz=1]tomto[/odkaz] článku). Jak vyplunulo z praktických zkušeností popsaných v následujících souvisejících článcích, přesné nastavení posedu je značně přínosné minimálně pro komfort jízdy a předcházení zdravotních problémů pohybového aparátu. I když je potřeba počítat s určtou dobou na adaptaci na nový posed, obzvlášť pokud vyplynou z měření větší změny. Proto je právě teď ideální doba na absolvování takového vyšetření, aby se jezdec sžil s novým posedem, než se naplno rozběhne cyklistická sezóna.

Od té doby tato medotika zaznamenala i v České republice určitý pokrok, se kterým vás opět seznámíme z naší praktické zkoušky. Jak vypovídá z názvu Specialized BG Fit, je vázaná téměř výhradně na značkové prodejny kol a dalších produktů Specialized. V ČR patří mezi nejzkušenější a nejlépe vybavené BG Fit pracoviště Specialized Concept Store CYKLO 69 na Praze 6, kde jsme opět podstoupil nastavování na vlastní kůži. A v čem spočívá ten pokrok? Dá se to shrnout do dvou hlavních bodů:

1. využítí kamer a vyspělého software pro analýzu a nastavení posedu, které zpřesňuje a značně zjednodošuje celý proces a přináší další možnosti kontroly posedu.

2. vyšetřující fitter v CYKLO 69 dosáhl vyšší úrovně kvalifikace Master. Z toho vyplývá, že má už bohaté zkušenosti z vyšetřování minimálně několi stovek zákazníků a celý proces vyšetřování a nastavování je podrobnější, s několika novými postupy.

BG Fit na stránkách Specialized.com [odkaz=http://www.specialized.com/zz/en/bc/SBCWideGlobalPages.jsp?pageName=BGFIT&menuItemId=11504]ZDE[/odkaz].

BG Fit na stránkách Cyklo 69 [odkaz=http://www.cyklo69.cz/bg-fit-nastaveni/t-340/]ZDE[/odkaz].

Fotografie a video: Radek Chadim.

Podrobněji v následující fotoreportáži:

loading...