Brno – Velká Bíteš – Brno 2011, 1. Milan Kadlec

03.04.2011 | Libor Matějka

Titulky by mohly také znít: „Milan Kadlec si moc přál vítězství“, Bíteš se mu podařilo vyhrát poprvé, „Hradečtí útočili v kopcích, ale sprintery se jim eliminovat nepodařilo“, tým PSK Whirlpool Autohor si byl vědom, že nemá silný triumf do závěrečného spu

Titulky by mohly také znít: „Milan Kadlec si moc přál vítězství“, Bíteš se mu podařilo vyhrát poprvé, „Hradečtí útočili v kopcích, ale sprintery se jim eliminovat nepodařilo“, tým PSK Whirlpool Autohor si byl vědom, že nemá silný triumf do závěrečného spurtu a tak se snažili rozdrobit startovní pole v kopcích. Ale třeba také: „Silničáře dostali na lopatky dráhaři a bikeři“, vyhrál člen dráhového týmu Dukla Praha, vrchaře a aktivitu získali jezdci týmů MTB, Kulhavý ze Specializedu byl nejlepší na vrchařských prémiích, Jobánek z Meridy na rychlostních a také byli hodně aktivní na trati.

Další titulky by mohly také znít: „Pořadatelům se Bíteš povedla na jedničku“, „Výborná cyklistika na začátku sezóny“, „Dobrá konkurence na Bíteši“, „Na Bíteši se závodilo od začátku do konce“.
To všechno byla pravda a pravda pozitivní pro start domácí sezóny. Jen k tomu závěru, myslím posledním kilometrům trati, to by chtěly okořenit, chtělo to něco přidat, nějakou zajímavost pro diváky (závěrečný okruh, nebo okruhy okolo výstaviště), něco co by pozvedlo i kvalitu závěrečných kilometrů (kopec? Kohoutovice, Masarykovu čtvrť?).
Ale celkově musíme přiznat, že to byl opravdu závod se vším všudy, hodně závodníků, hodně policistů, hodně organizátorů, hodně aut, motorkáři zajišťující trať. Pepa Vaishar s tím měl hodně práce při koordinaci kolony před pelotonem, ale to k tomu patří a zvládal to na jedničku. Zpozornět musel každý náhodný divák, ale na trati byl i slušný počet cyklistických diváků.

Takové závody by se nám i čtenářům rozhodně líbily. Škoda, že v dalších měsících už na startu nebudou bikeři a tak často zahraniční týmy.
Celkem se na start postavilo 154 jezdců, rovných 100 z České republiky a dalších 54 zejména z Rakouska, Slovenska, ale také po jezdci hradeckého týmu ze Španělska a Austrálie. Závod měřil 160km a vítěz jej absolvoval v čase 3:44:48.