Canyon seznamuje se svými technologiemi

03.03.2015 | PR

Canyon seznamuje se svými technologiemi

Pohodlí a výkon. K dosažení jednoho musíte obvykle obětovat to druhé. Endurace CF není tento případ. Během vývoje jsme přišli s Integral Comfort Concept, naše myšlenky na zlepšení ergonomie a jízdních vlastností se zaměřili na kolo jako celek a ne jen na jeho části.

Optimalizací průměrů trubek, použitím těch správných rozměrů a pečlivým výběrem těch správných komponentů se nám podařilo vytvořit naše nejpohodlnější karbonové silniční kolo. Sdílení mnoha technických vychytávek se současnou generací Ultimate CF vám zaručí neuvěřitelně nízkou hmotnost a velmi efektivní přenos síly aby jste si užili každý kilometr jízdy na kole Canyon.

Naše Sport Geometry poskytuje vzpřímenější a uvolněnější pozici pro snížení tlaku na záda a ramena. S technologií VCLS použitou u sedlové trubky Maximus, vidlice a zadní stavby rám žehlí nerovnosti a pohlcuje vibrace. Boční tuhost rámu zůstala zachována takže dostanete spolehlivé ovládání a neuvěřitelný výkon při stoupání. Sedlovka Canyon v kombinaci se sedlem Fizik a našimi novými řidítky zaručují, že všechny kontaktní body budou mít to nejvyšší možné pohodlí abyste se už při první jízdě cítili jako doma. Vytrvalostní kolo s závodními geny, Endurace CF vás udrží svěží když ostatní začínají vadnout.

VERTIKÁLNÍ KOMFORT - BOČNÍ TUHOST

Po celá léta znamenají tato čtyři písmena u Canyonu poskytnutí maximálního komfortu jezdce a ohromné boční tuhosti zároveň. I když to zní velmi rozporuplně je to poměrně jednoduché vysvětlit. Efektu je dosaženo optimalizací kladení vrstev karbonu, jemným dolaďováním rozměrů trubek a vývojem našich vlastních komponentů.


NA ŠPICI KOMFORTU

Již několik let je Canyon průkopníkem v integraci komfortu do silničních a horských kol. Blízce spolupracuje s řadou technických institucí v Německu, aby zajistil špičkové materiály a mohl dále vylepšovat pružící charakteristiku rámů. Výzkum byl dokonce prováděn a sponzorován německými spolkovými ministerstvy. Ve spolupráci s těmito partnery udělali u Canyonu obrovské pokroky ve zlepšení komfortu kol. Vyvíjí vlastní testovací metody k posouzení vlivu vibrací a zvýšení komfortu, například stavbou speciálního kola s měřícími přístroji které potom berou na testovací jízdy. Zjištění výrobce potom dává jasné cíle pro další vývoj rámů a komponentů a jehož výsledků využívají všichni jezdci na kolech Canyon.
VCLS BLADES

Vidlice hraje důležitou roli v konstrukci kola. Jako je sedlovka kontaktním bodem mezi jezdcem a rámem tak je vidlice důležitým spojením mezi rámem a koly. High-Modulus karbon zajišťuje nejlepší možný kompromis mezi tuhostí a komfortem a zároveň zajišťuje absolutní přesnost ovládání a přesné řízení. VCLS Blades na vidlicích Canyon mají vysokou boční tuhost, ale zároveň také vertikálně pruží pro eliminaci malých rázů a vibrací. Tyto vlastnosti jsou docíleny speciálním průřezem vidlice společně s různými druhy karbonu a jejich způsobem kladení. Použitím různých způsobů kladení vrstev karbonu dovoluje přizpůsobit tuhost různým částem vidlice, což ve výsledku znamená ideální kombinaci boční tuhosti a komfortu.

VCLS POST

Nejcitlivějším kontaktním bodem mezi jezdcem a kolem je sedlo společně se sedlovkou, jež nesou přibližně 70% hmotnosti jezdce. Kromě úsilí při šlapání, vibrací a otřesů z vozovky je to jeden z největších důvodů svalové únavy při jízdě. Svaly v nohách a zádech jsou pod obrovských tlakem při kompenzaci těchto vlivů, což má nepříznivý dopad na sílu při šlapání. Sedlovka Canyon VCLS využívá kombinaci specifických karbonových a také jiných vláken pro zmírnění dopadu vibrací a otřesů až o 50% při zachování výborné boční tuhosti. Toto významné zlepšení komfortu ke zvýšení výkonu jezdce, aby jeho svaly zůstali déle svěží pro dodávání maximální sily pro šlapání místo jejího plýtvání při tlumení nerovností.

Sedlovky VCLS jsou osazeny na všech silničních kolech Canyon.


VCLS MODUL

VCLS modul se chová jako "Comfort Control Centre" díky specifickému profilování ve spojnici horní rámové trubky, sedlové trubky a sedlových vzpěr a také díky optimalizaci vrstev karbonu. Tyto vlastnosti přispívají nejen k většímu komfortu jízdy, ale také jsou nedílným faktorem v boční tuhosti rámů Canyon. Modul dokonale spolupracuje s dalšími prvky VCLS například zvyšuje vertikální pružení sedlovky VCLS. Další klíčovou rolí VCLS modulu je rozložení váhy jezdce na celý rám pro zlepšení ovladatelnosti.

VCLS STAYS

Štíhlé a lehké, tyto sofistikované sedlové vzpěry výrazně zvyšují komfort našich rámů bez snížení boční tuhosti. Elegantní a výrazný profil trubky na našich karbonových a hliníkových modelech dovoluje vzpěrám mírně pružit což zmírňuje vibrace a otřesy.

Foto Canyon

gallery


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste