Dnes si ale představíme jeden z nižších ekonomických modelů – 1810 Speedmatic. Jeho doporučená cena je poměrně příjemných 4490 Kč a je nejlevnější verzí s magnetickou brzdou. Od brzdy vychází vedení k páčce na řidítka, pomocí které můžete regulovat brzdný odpor deseti stupni. O technických záležitostech tohoto trenažéru se můžete dozvědět více níže v přiložené komentované fotogalerii. Zde se podělím o poznatky z praktického testu tohoto trenažéru.

Co mají všechny trenažéry TACX výborně vyřešeno je velice snadná a rychlá instalace jízdního kola. Po nastavení před první jízdou stačí vždy jen dva pohyby dvěma páčkami a kolo máte v trenažéru upnuto a po taktéž snadném namontování regulační páčky na řidítka můžete začít trénovat. Ještě je samozřejmě potřeba podložit přední kolo do stejné výšky se zadním. V základní sestavě tohoto trenažéru podložka pod přední kolo chybí, ale stejně dobře poslouží kousek prkna nebo 12. vydání marxismu-leninismu. Jedním z nejvíce sledovaných vlastností trenažérů je jejich hlučnost, aby na vás při tréninku v bytě neběhali sousedi, že nějak často a dlouho perete prádlo. Tichý chod není zrovna nejsilnější stránkou testovaného modelu, hlučnost bych označil jako střední. Pozitivní ovšem je, že s rostoucí rychlostí jízdy se hlučnost již nijak zvlášť nezvyšuje.

Jízdní projev a tréninkové možnosti tohoto trenažéru jsou ovšem výborné a srovnatelné s mnohem dražšími modely. Zejména mě překvapila výborná funkčnost regulace brzdného odporu a možnosti silového tréninku. Nejnižší zatížení (stupeň 1) umožňuje velice lehké točení nohami „ na vyjetí“. Přidávání zátěže na vyšší stupně má velmi plynulý a postupný průběh deseti kroků. Při nejvyšším zatížení (stupeň 10) je brzdný odpor opravdu značný a jízda připomíná zdolávání nejtužších pasáží proslaveného Kochánova na Králi Šumavy. Ale i při tomto nejvyšším brzdném odporu jsem nezaznamenal žádné problematické jevy jako podkluzování pláště nebo nemožnost plynulého šlapání.

Souhrn - Cyklotrenažér TACX 1810 Speedmatic:

Výhody: Snadná a rychlá instalace kola, kvalitní brzdné těleso, výborné možnosti silového tréninku, příznivá cena.

Nevýhody: Vyšší hlučnost, jednodušší méně masivní konstrukce, nutnost přestavby při použití různých typů kol (viz. níže).

loading...