Fotoreportáž Brno – Velká Bíteš – Brno

07.04.2013 | -mlm-

Fotoreportáž Brno – Velká Bíteš – Brno

I česká klasika byla ve znamení mrazivého počasí, které nechce v Evropě ustoupit, buďme vděčni, že se vůbec jela.

A byl to nakonec závod hodně pěkný a dobře zorganizovaný, s vynikajícím závěrem. My jsme favorizovali v článku před závodem Jaroslava Kulhavého, nakonec málem vyhrál jiný biker Pavel Boudný. Možná, kdyby tak trochu nevypustil poslední metry závodu a na kole se držel za řídítka „dole“, tak by vyhrál. Vítězem se ovšem stal úřadující mistr republiky a dráhař pražské Dukly Milan Kadlec. V Brně se představily všechny české týmy (s výjimkou Etixxu) a také Jakub Novák z týmu BMC a v tomto závodě jediný profesionál (podle UCI) Josef Černý. Všichni byli na trati i v závěru dobře vidět.

Ilustrační video z dílny týmu Bauknecht – Author


Hradecký tým asi nebyl po sobotě nejspokojenější. A tak trochu si to zavinili sami. Měli odjetého Hudečka ve čtyřčlenné skupině, ale nebylo jeho úkolem spolupracovat. Taktika by se dala pochopit, chtěli bojovat o vítězství a použít týmovou převahu, jenže v kontextu dalšího vývoje to bylo rozhodnutí špatné.
V ujeté skupině to mohl být souboj muž proti muži ve čtyřech. Vzadu mimo jiné zůstal tým výběru jezdců MTB a ti byli silní. Nakonec před nejlepším z hradeckého týmu dojel Boudný a Kulhavý. Když odjížděla do posledního okruhu devatenáctičlenná skupina, měl v ní Bauknecht jen dva zástupce, Dukla Praha čtyři, ale čtyři byli například i jezdci Favoritu Brno.


Favorit Brno se vůbec vyznamenal a to jak pořadatelsky, tak i jako tým. Pořadatelé připravili pěkný závod. Změna cílového místa závodu hodně pomohla, bylo to divácky i vývojem mnohem atraktivnější.

Zabezpečení pořadateli, policií, motorkáři, bylo opravdu jako na velkých závodech, srovnatelné se světem. Škoda, že tenhle závod není v mezinárodním kalendáři.

Závod byl do poslední chvíle ohrožen, ještě na začátku týdne se zvažovalo zrušení. Největší problém byl s opravou silnic po nepříjemné zimě, která neustoupila ani v sobotu. Naštěstí je předseda TJ Favorit Brno Pavel Havránek akcionářem stavební firmy a tak dokázal kvůli závodu rozehřát i obalovnu, která dodala materiál na zalepení těch nejhorších děr. Dneska se pořadatelé cyklistických závodů potýkají i s tím, jak si opravit samotnou silnici.

A mladý tým Favoritu Brno se svému vedení odměnil, obsadil první tři místa v kategorii U23. Musíme uznat, že se nejednalo jen o výborný výsledek, ale i vynikající výraz po dobu celého závodu. Mladíci z Favoritu byli u všeho důležitého.

Favorit Brno v sobotu bodoval na všech frontách.

Foto Jaroslav Svoboda, video Miloš Židík

galleryMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste