Gymnázium Jeseník přijímá do sportovní třídy

06.12.2015 | Marek Matějka

Gymnázium Jeseník přijímá do sportovní třídy

Gymnázium Jeseník přijímá do čtyřletého navazujícího studijního programu zájemce o sportovní vzdělání. Kmenovými sporty jsou cyklistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování. Trenérem běžkařů je bývalý reprezentační trenér Květoslav Žalčík, cyklistů Rost


Gymnázium Jeseník přijímá do čtyřletého navazujícího studijního programu zájemce o sportovní vzdělání. Kmenovými sporty jsou cyklistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Trenérem běžkařů je bývalý reprezentační trenér Květoslav Žalčík, cyklistů Rostislav Brokeš ve spolupráci s Vlastimilem Mlynářem, sjezdařů Alena Danielková.

Cyklistická sekce tak navazuje na tradici Vrbenského gymnázia, kde působil v roli trenérů celý klan Mlynářů až právě po Vlastimila Mlynáře, někdy i ve spolupráci s jeho bratrem Zdeňkem Mlynářem. Z této jesenické líhně vzešli závodníci jako Petr Hampl, Lubomír Petruš, Matěj Lasák, David Dvorský a mnozí další.


Gymnázium Jeseník s více jak stoletou tradicí kombinuje kvalitní sportovní přípravu s kvalitní vzděláním s ohledem na přípravu k maturitě a návaznost na studium na vysoké škole.

• Všichni trenéři mají minimálně 2. trenérskou třídu a jsou kvalifikovanými pedagogickými pracovníky.
• Všichni sportovci v ročníku jsou v jedné třídě, což zajišťuje dobré studijní podmínky i při možné časté absenci.
• Každé pondělí je k dispozici školou hrazená regeneraci v místních lázních (sauna, vířivka), a následné kompenzační cvičení, masáže a konzultace s fyzioterapeutem.
• Doba výuky je přizpůsobena tréninkům, avšak celé studium je podle klasického školního vzdělávacího plánu pro gymnázia, což znamená kvalitní přípravu na maturitu a následně vysokou školu.
• Škola poskytuje do určitě míry materiální zajištění studentů (kola, běžky) a finanční pomoc při účasti na soustředěních.
• Pro dojíždějící žáky je zde možnost ubytování na internátu s celodenní stravou.

Více informací na [odkaz=http://www.gymjes.cz/]gymjes.cz[/odkaz] nebo u trenéra cyklistů Rostislava Brokeše, tel. 778 766 192, rostabroksa@seznam.cz

Foto Gymnázium Jeseník


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE