Katko, Zdeňku, tleskáme!

17.01.2010 | Libor Matějka, Marek Matějka

Katko, Zdeňku, tleskáme!

Dvojité vítězství ve francouzském Roubaix dává českým fanouškům krásnou perspektivu na pěkný sportovní zážitek při MS v Táboře.

Dvojité vítězství ve francouzském Roubaix dává českým fanouškům krásnou perspektivu na pěkný sportovní zážitek při MS v Táboře.

Kdo chtěl, mohl na obrazovkách České televize sledovat 8. díl Světového poháru v cyklokrosu. Nyní trochu odbočím, Česká televize dává přenosy z těchto závodů (dnešního a toho, který bude v televizi příští týden), jen proto, že nákup vysílacích práv spolufinancuje pořadatel táborského mistrovství světa! Nemá cenu komentovat podrobně vývoj samotných závodů, ale jistě zajímavější budou výkony, výsledky a ambice našich reprezentantů vzhledem ke světovému šampionátu.

8. díl světového poháru se odehrával podruhé v areálu cyklistické dráhy v Roubaix, kterou známe spíše z dojezdu slavné klasiky Paříž – Roubaix. A tentokrát dáváme přednost Kateřině Nashové, před kategorií mužů, i když světový pohár vyhrál i Zdeněk Štybar.

Závod žen byl z našeho pohledu opravdu napínavý, především proto, že jsme nevěděli, jak si povede naše čerstvá mistryně republiky, ale také díky vývoji závodu. Nakonec to pro naše barvy, ale především pro Katku dopadlo na jedničku a to je před Táborem více než povzbudivé. Za Katkou zůstaly tři mistryně světa, druhá dojela Hanka Kupfernagelová, třetí Marianne Vosová a čtvrtá její krajanka Daphny van den Brandová. Nic jiného než sebedůvěru naše reprezentantka v tomto období nepotřebovala, natrénováno má, výkonnost má, motivaci má a nyní doufáme, že i silnou sebedůvěru, která ji může posunout mezi favoritky mistrovství světa a to je dobrý signál pro české fanoušky.

Dalším povzbuzením pro nás všechny je první místo Zdeňka Štybara, který si nyní odskakuje na světové poháry z Malorky, kde je od MR na soustředění a kde směrem k Táboru ladí formu. Se startovním polem si poradil celkem jednoznačně a vzhledem k MS je povzbudivé, že jeho nejhlavnější soupeři zaostali více než by jim bylo příjemné. Sven Nys obsadil místo třetí a Albert až 8., což posunulo Zdeňka do čela Světového poháru a to před posledním svěťákem dává naději na sedmé místo v nominaci na MS. Jenže zde se nabízí otázka co s tímto místem, protože za Zdeňkem se prohloubila mezera mezi ním a dalšími reprezentanty. V Roubaix dojel jako druhý nejlepší z našich Radek Šimůnek až na 15. místě, 22. byl Petr Dlask, 27. Martin Bína, 35. Martin Zlámalík, 41. Ondřej Bambula a 42. Vladimír Kyzivát.

V ženách také za vítěznou Katkou zaostaly dost výrazně další naše reprezentantky. Pavla Havlíková dojela na místě 17., Jana Kyptová byla 22.. Juniorka Martina Mikulášková dojela 32. a Zuzana Pirzkallová byla klasifikována se ztrátou okruhu.

Bohužel ne moc dobře se dařilo jezdcům dalších dvou kategorií, o kousek lépe si vedli junioři, ale opravdu jen o kousek. V juniorech jsme zvyklí na lepší výsledky a tak 14., 15. a 16. místo nebylo nic moc. Sice vyrovnané výsledky naší reprezentace, ale bohužel téměř dvě minuty za prvním. Čtrnáctý se umístil Radek Polnický, patnáctý Vojtěch Nipl a šestnáctý Tomáš Paprstka. Michael Boroš obsadil místo dvacáté a Matěj Lasák jedenadvacáté. Ve třiadvacítce to bylo ještě o kousek horší, ale to je obraz našich nadějí do budoucna. Nejlepší byl 18. Jiří Polnický, 23. Lubomír Petruš, 34. David Menger a o kolo zpět zůstal Jan Nesvadba.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde:
[odkaz=http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template3/layout.asp?MenuId=MTU3OTM&LangId=1]http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template3/layout.asp?MenuId=MTU3OTM&LangId=1[/odkaz]

Záznamy závodů můžete vidět na stránkách České televize zde:
[odkaz=http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210471294060001-svetovy-pohar-v-cyklokrosu-2010/]http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210471294060001-svetovy-pohar-v-cyklokrosu-2010/[/odkaz]


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Lucy
Gratulace! [br]Jenom bych Katce poradil, aby se spojila s odborníkem přes pleť a nátky a přestala si okusovat nehty na rukou. [br]
17.01.2010 18:27:22
Míra
Lucy, ty jsi kluk? Lakuješ si nehty? Co jsou nátky? [br]Já bych spíš vysvětlil komentujícím v ČT, že ta holka se fakt nejmenuje Nashová, nýbrž Nash. [br]A jela super!
17.01.2010 19:23:25
kosmetička
Lucy,ty si asi trošku jelito. [br]Jinak moc všichni děkujeme za nádherné nedělní odpoledne Katce a Zděndovi.Klobouk dolů,škoda jen,že víc opravdových závodníků nemáme.
17.01.2010 20:00:51
Miro
Nátka = opar = herpes. Chtělo by to maličko zlepšit péči o pleť a nějakou ty hygienu k tomu. [br]Škoda Vosové, zasloužila si to. Snad příště.
17.01.2010 20:25:13
martin
myslím že to byl jeden z nejkrásnějších závodů za celou sezonu a navíc pro nás tuplovaně vítězný.trať byla těžká ,dost běhání prostě pravý cyklokros a jestli má nékdo opar nebo nehty to je fakt jedno to sem nepatří
17.01.2010 20:49:46
stary mlynar
Junioři a někteří z 23 byli čtyři dny na soustředění v Táboře a tak je třeba posuzovat jejich výsledky s tímto vědomím. Na české Sibiři asi budou trochu jiné podmínky než na Mallorce. Snad to někteří z nich vydrží a časem si na tu Mallorcu vydělají. [br]
18.01.2010 5:38:38
Daniel
Snad jen škoda že se žádnému českému novináři nepovedla fotka obou našich vítězů s klasickou trofeí a SPOLEČNĚ. Přeci jenom tohle je výsledek kterej možná ani nezopakujem hezkých pár let. Tohle by byla fotka která by stála v síni slávy českého cyklkrosu. [br]Možná se pletu ale nic jsem nikde neviděl
18.01.2010 14:02:00

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE