Levi Leipheimer a jeho tým Astana nedovolili v posledních dvou etapách Tour of California překvapení a uhájili Leipheimerovo celkové vítězství, čímž obhájil svůj loňský triumf v největším americkém závodě.

V obou posledních etapách projeli cílovou čáru na prvním místě závodníci týmu High Road, ale nakonec získali pouze jedno etapové vítězství. V sobotní 6. etapě sice vyhrál v závěru spurt celého pelotonu jejich britský závodník Mark Cavendish, ale po závodě byl penalizovám 20ti vteřinami rozhodčími. Osm kilometrů před cílem se totiž zapletl do hromadného pádu, kde skončili také Mario Cipollini a Freddie Rodriguez (oba Rock Road), ale podařilo se mu opět rychle nasednout na kolo. Poté mu týmový mechanik za jízdy z auta opravoval přehazovačku, ale dle rozhodčích příliš dlouho a nedovoleně tak Cavendishe dotlačili zpět do pelotonu. Po jeho diskvalifikaci se stal vítězem etapy Luciano André Pagliarini Mendonca (Saunier Duval-Scott).

Ve včerejší závěrečné etapě provedl dokonalou odplatu zkušený George Hincapie. Již od začátku etapy byl v úniku 10ti závodníků a v závěru se ukázal jako nejsilnější a získal pro tým High Road dílčí úspěch z letošních kalifornských etap.

Celkové závěrečné pořadí Tour of California:

1 Levi Leipheimer (USA, Astana) 29.24.32
2 David Millar (Gbr, Slipstream Chipotle) 0.49
3 Christian Vandevelde (USA, Slipstream Chipotle) 1.08
4 Fabian Cancellara (Swi, Team CSC) 1.18
5 Gustav Larsson (Swe, Team CSC) 1.19
6 David Zabriskie (USA, Slipstream Chipotle) 1.36
7 Christopher Horner (USA, Astana) 2.07
8 Jurgen Vandewalle (Bel, Quick Step) 2.11
9 Robert Gesink (Ned, Rabobank) 2.18
10 Alexandre Moos (Swi, BMC Racing Team) 2.27