V cíli 93. ročníku nejstarší z ardenských klasik, závodu Lutych - Bastogne - Lutych (Liége - Bastogne - Liége), který se jezdí od roku 1892, byl jako první italský závodník týmu Liquigas Danilo Di Luca.

Ještě 50 km před cílem jela v úniku tříčlenná skupina Rémi di Gregorio (La France des Jeux) Vasil Kiryienka (Tinkoff) a Unai Extebarria (Euskatel Euskadi) s náskokem více než 5 minut, ale peloton již zahájil stíhací jízdu. V těžkém stoupání Cote de la Redoute (2,1 km; 8,4%) 36 km před cílem se zúžil náskok na pouhou minutu a půl a současně i značně zřídl počet jezdců v hlavní skupině. Následně se do úniku vydali další jezdci Stefan Schumacher (Gerolsteiner), Vincenzo Nibali (Liquigas), Karsten Kroon (CSC Team), Cedric Vasseur a Carlos Barredo (Quickstep). 14 km před cílem zůstal vepředu už jen vítěz Amstel z minulého týdne Schumacher, kde vydržel až do předposledního stoupání Saint Nicolaus 6,5 km před cílem.

V tomto kopci se pokoušelo o únik několik jezdců např. Damiano Cunego (Lampre), Michael Boogerd (Rabobank) nebo Paolo Bettini (Quickstep), ale neúspěšně. Ve sjezdu nastoupila dvojice Frank Schleck (CSC Team) a Danilo Di Luca a vytvořila se nadějný 10ti sekundový náskok. V závěrečném stoupání do cíle, přibližně 500 m před cílem, ujel Di Luca tuhnoucími Schleckovi a dojel si do cíle pro cenné vítězství. Na druhé místo dospurtoval Alejandro Valverde (Caisse d´Epargne) a třetí si udržel Schleck.

Výsledky:

1. Danilo Di Luca (Ita) Liquigas

2. Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne

3. Frank Schleck (Lux) Team CSC

4. Paolo Bettini (Ita) Quickstep - Innergetic

5. Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner

6. Michael Boogerd (Ned) Rabobank

7. Damiano Cunego (Ita) Lampre - Fondital

8. Matthias Kessler (Ger) Astana

9. Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval - Prodir

10. Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team