Na čem se jezdí v českém balíku?

19.04.2007 | Libor Matějka

Na čem se jezdí v českém balíku?

Začala sezóna, v domácím pelotonu se objevily nové týmy, nebo staré vyjely na nových kolech. Takže kdo jaký materiál používá? Na čem jezdí čeští závodníci? Vezmeme to od týmů, kde mají závodníci stejný materiál a potom se případně zaměříme na nějaké ty „špeky“. V několika dílech se budeme snažit zmapovat jaké rámy, jaké sady, jaké komponenty, jaký tým používá!

První co nám padlo do oka, jsou kola Specialized týmu DT-SPECIALIZED. Rámová sada renomované americké firmy Specialized, která je základem tohoto kola obsahuje rám – hliníková konstrukce se zadní sedlovou stavbou z karbonu, vidlice – karbonová s hliníkovou korunkou a krkem, sedlovka – karbonová, řízení. Cena této sady na českém trhu je cca 16.990,- Kč.

Druhé kolo, které jsme přidali dnes do fotoreportáže, není kolem českého týmu, ale týmu T-Mobil z ProTour, v Plzni na něm startoval František Raboň mladší a snad ho ještě párkrát na domácích závodech uvidíme! Základem kola je rámová sada Giant TCR Advanced – celokarbonový rám s integrovanou sedlovkou, a vidlice také celokarbonová, na českém trhu je varianta tohoto rámu bez integrované sedlovky za cenu 49.990,- Kč.

galleryMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste