Nejlepší jezdce v Dubaji obléká Castelli a Smith

05.02.2015 | PR

Nejlepší jezdce v Dubaji obléká Castelli a Smith

Slavný britský návrhář Paul Smith se pustil do spolupráce se světem cyklistiky. Smith jako velký fanoušek silniční cyklistiky, často navrhuje dresy a další výbavu pro cyklistiku. Tentokrát spolupracuje s firmou Castelli, která obléká držitele dresů pro vedoucí závodníky v různých soutěžích závodu Dubai Tour.


Paul Smith ve videích popisuje způsob průběh vytváření designů pro Dubai Tour a spolupráci s Castelli. A také vysvětluje, jak se k silniční cyklistice dostal. Už jako malý kluk Paul Smith jezdil a závodil na kole, ale po jednom velmi těžkém pádu musel se závoděním přestat. Jak však sám říká, bylo to i štěstí, protože díky tomu se dostal k navrhování a stal se slavným a nyní se může na závodech po celém světě potkávat s hvězdami světového pelotonu, jakou jsou Mark Cavendish, Bradley Wiggins nebo Vincenzo Nibali.

Cyklistiku má rád stále a už navrhnul i dresy pro lídry soutěží na Giro d´Italia a další projekty. Jednoduchý design dresů pro Dubai Tour přesně vystihuje styl, jaký Smith prosazuje – elegantní a uvolněný. Při návrzích dresů samozřejmě musel respektovat barvy sponzorů jednotlivých dresů, přesto dokázal vtisknout do dresů svůj styl.

Italský výrobce oblečení Castelli se zase musel ve spolupráci s Paulem Smithem zaměřit na technickou stránku věci. Pro Dubai Tour je typické vedro. V první etapě letošního ročníku panovaly v Dubaji a okolí teploty kolem 30 stupňů. Dres proto byl navržen tak, aby v přední části propouštěl vzduch a na zádech naopak chránil před sluncem, které v poušti opravdu pálí.


Castelli letos kromě závodu Dubai Tour dodává své výrobky i dvěma profesionálním týmům – americkému celku Cannondale - Garmin a jihoafrickému MTN Qhubeka. Oba týmy svými designy dresů zaujaly. Černé dresy ve spojení se typicky zelenou Cannondale jsou velmi zajímavé a povedené. MTN Qhubeka zase překvapila černobílými, svislými pruhy.

Pokud byste měli o dresy Cannondale – Garmin zájem, brzy už budou k dostání na e-shopu XCR Svorada, kde už teď najdete širokou nabídku výrobků Castelli.

Odkaz na eshop [odkaz=http://www.xcrsvorada.cz/cyklisticke-obleceni]XCRSvorada.cz[/odkaz]


Foto a video RCS sport a Castelli


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste