Politik předsedou silniční komise

15.01.2013 | Libor Matějka

Politik předsedou silniční komise

Kdysi, opravdu dávno v cyklistickém pravěku, byla jednou z nejdůležitějších funkcí na Českém svazu cyklistiky funkce sportovního ředitele, ten byl důležitým členem Prezidia ČSC a vlastně řídil to nejdůležitější, k čemu byl sportovní svaz založen – složku


Kdysi, opravdu dávno, v cyklistickém pravěku, byla jednou z nejdůležitějších funkcí na Českém svazu cyklistiky funkce sportovního ředitele, ten byl důležitým členem Prezidia ČSC a vlastně řídil to nejdůležitější, k čemu byl sportovní svaz založen – složku sportovní, její organizaci, reprezentaci České republiky, která si za poměrně velké peníze tuto službu u sportovního svazu objednává.

V dnešní moderní době se něco takového už nenosí, sportovní složka svazu je stále méně důležitá. Funkci sportovního ředitele dávno odvál čas a nastupuje doba ještě progresivnější. I vedení disciplín opouštějí sportovci, sportovní funkcionáři, odborníci na danou disciplínu. Jejich roli přebírají politici. A pro cyklistiku stačí ti recyklovaní.

Vedoucí roli v těchto progresivních svazových změnách na sebe bere ta disciplína nejsilnější – silniční cyklistika. Do jejího čela byl prezidiem svazu ustaven politik sociální demokracie Miroslav Poche.
Vystřídal sice také politika sociální demokracie senátora Jozefa Regece, ale ten byl alespoň na začátku cyklistou a posléze cyklistickým funkcionářem.

Pan Poche je jen politikem.

Zkuste zadat ve vyhledávačích heslo „Miroslav Poche“, naskočí vám titulky: [i]„Odstavený sociální demokrat Poche dostane trafiku. V dozorčí radě…“[/i] (iHned.cz)

[i]„Lídr pražské ČSSD rezignoval, přiznal manipulace se stranickými…“ [/i](novinky.cz)

[i]„Volební lídr ČSSD rezignuje na funkce, sponzoroval tajně stranu…“ [/i](ceskatelevize.cz)

[i]„Pražský lídr ČSSD Poche promluvil o sponzorování strany…“ [/i](lidovky.cz)
atd., atd…

Nyní byl tedy sociální demokrat Miroslav Poche dosazen „gubernátorem“ cyklistů Slavomírem Svobodou za „šéfa“ silničních cyklistů.
Kolik silničních cyklistů to asi vědělo? Kolik silničních cyklistů s tím souhlasí? Jak nám asi pomůže? Jak bude řídit komisi silniční cyklistiky? Jakou má pro tuto funkci kvalifikaci? Jakými cyklistickými funkcemi prošel? Jak dlouho je členem ČSC?

Z jaké demokratické volby vzešel? Chudák tatíček Masaryk, pod jehož obrazem se sociální demokraté nechávají rádi fotit, se musí obracet v hrobě!

Co tomu asi říkají funkcionáři cyklistických (silničních) oddílů?

Na další politizaci občanského sdružení s názvem Český svaz cyklistiky se můžeme těšit angažovaností samotného Slavomíra Svobody, který je zřejmě důležitým členem „Řádu strážců koruny a meče“ internetové stránky [odkaz=http://www.radstrazcu.cz/index.php]ZDE[/odkaz] (sekta – lóže - řád je sice organizací neveřejnou/tajnou, ale na internetu najdeme, že je pan Slavomír Svoboda držitelem - majitelem ochranné známky řádu [odkaz=http://oz.kurzy.cz/slavomir-svoboda/rad-strazcu-koruny-a-mece-pz496381u.htm]ZDE[/odkaz]). Zřejmě je i vysokým funkcionářem „Republikové lože“ „Třetího řádu strážců koruny a meče“ (webové stránky [odkaz=http://www.tretiradstrazcu.cz/]www.tretiradstrazcu.cz[/odkaz]), ta má spolu s „Zemskou lóží Velké Prahy“ sídlo na cyklistické dráze v Praze na Třebešíně!

„Řád strážců koruny a meče“ nyní založil i politickou stranu pod názvem „Strana Řádu“. Takže se zřejmě chce politicky angažovat.

Já jako cyklista a člen ČSC otevřeně říkám, že nestojím o žádnou podporu strany (jakékoliv), nebo jakéhokoliv sdružení. Vyzývám vedení ČSC, aby nedovolili něco podobného, jako učinil Slavomír Svoboda (náš sekretář svazu) – který je předsedou ČUBU (Česká unie bojových umění) za tuto organizaci v dopise nějakému „velmistrovi“. Materiál je [odkaz=http://www.radstrazcu.cz/m/CUBU.pdf]ZDE[/odkaz].

Neztotožňuji se s heslem uvedeným na stránkách řádu:
"Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie, anebo oligarchie." i když to napsal Socrates před dvěma a půl tisíci lety.
Neztotožňuji se ani s mnohými názory na FB stránkách řádu, kde si někteří diskutující dávají profilové fotky se samopalem v ruce.

Na úvodní fotografii ČTK Miroslav Poche (vpravo) se svým stranickým guru Petrem Hulinským.
V článku Slavomír Svoboda, fotografie Vlastimil Homola/cyklonovinky.cz


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


K2.40
Ani já nestojím o zpolitizování ČSC. Navíc, nemám rád ČSSD. Ale tady, na stánkžch RC, slyším jen autorské štěkání za plotem (a mnozí podobní jen přištěkávají a volají po defenestraci). Tak, pane Matěkjko, člověče, kterého si odedávna vážím jako krále Grossglockneru, nechte se konešně zvolit do předsednictva Svazu a udělejte tam pořádek a ukažte, co umíte. Nic ve zlém, ale už mě to pokukování zpoza rohu a házení kamením, trochu vadí.
15.01.2013 13:39:00
Libor (RC)
Nejsem si jist, zda by to bylo nejvhodnější. A narazilo by to na stanovy ve smyslu střetu zájmů. A i kdyby někdo z oponentů svazové politiky chtěl být zvolen, tak jednoduché to není. Současné svazové vedení si vybudovalo silnou pozici, ne před voliči, ale legislativně. Valné hromady ČSC se účastní jen 48 delegátů, dva za každý kraj a čtyři za disciplínu. Takže nevěřte, že by se na konferenci dostali lidé „neprověření“, alespoň ne v množství, které by jim dávalo teoretické možnosti změn. Jedině někde v kraji můžete kandidovat na předsedu a tím pádem být ve VV, třeba Tesařovi se to v Praze podařilo, ale svaz to neakceptuje (důvody neznám) a aby neparalyzoval chod pražské organizace, tak odstoupil. Těžká práce, tady se do vedení svazu funkcionáři nevolí, tady si je vybírá Svoboda, to je fakt, proti kterému se hodně špatně bojuje.
15.01.2013 14:23:02
_Martin_
A co třeba napsat na ministersto otevřený dopis? Jen tak pro začátek... Nebo cokoliv jiného. Je to "tam nahoře" skutečně uzavřená komunita nadlidí a není šance s tím cokoliv udělat???
15.01.2013 15:03:54
lezeo
48 delegátů s tím rozhodně nic neudělá, protože to jsou lidi, kteří se dohromady sejdou jednou za rok a je to pro ně zájmová činnost a tudíž jim to je lhostejné. A nikdo jiný s tím ani něco udělat právo nemá. Jinak někde jsem četl, že současný Řád strážců koruny a meče vychází z kdysi tajného odbojového spolku Mafia, jehož členem byl i zde zmínění T.G.M. Není to asi nic tajného, je toho plný internet, třeba zde se dá o tom dočíst: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2310" target="_blank">odkaz ...Articles/2310-dalsi-zednarska-loze-rad-strazcu.aspx
15.01.2013 15:58:35
MichalK
Svět se zbláznil, tenhle parazit a sběratel funkcí, který je mimo jiné i v zastupitelstvu Prahy 3, bude žvanit do cyklistiky. http://www.kauza3.cz/Zaujalo-nas/lidr-prazske-cssd" target="_blank">odkaz ...Zaujalo-nas/lidr-prazske-cssd-rezignuje-priznal-manipulace-se-stranickymi-dary.html
http://www.kauza3.cz/aktuality/miroslav-poche-pujd" target="_blank">odkaz ...
http://www.praha3.cz/volene-organy/vybory-a-komise" target="_blank">odkaz ...
http://www.praha3.cz/volene-organy/rada/index.html" target="_blank">odkaz ...
http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-52086970-odstav" target="_blank">odkaz ...
Stará dobrá parta z pražského Magistrátu http://m.ihned.cz/?article%5Barea_id%5D=10070930&a" target="_blank">odkaz ...%5Barea_id%5D=10070930&article%5Bgallery%5D%5Bdetail_id%5D=1444350&article%5Bgallery%5D%5Bfrom%5D=&article%5Bgallery%5D%5Bid%5D=1106770&article%5Bid%5D=51755450&p=700000_d
15.01.2013 20:40:06
Banjo
No nazdar. Zednáři a Ilumináti v ČSC. Tak to si znovu přečtu Zjevení sv. Jana o konci světa. Třeba tam najdu i zmínku o konci cyklistiky u nás.
17.01.2013 13:22:38
Mrak
Banjo neplaš... Pan Poche svolal na příští úterý schůzku všech větších silničních týmů, což si z poslední doby nepamatuji.
17.01.2013 14:53:49
marcus
Jo po všech těch kauzách to už chce dělat pořádně... Sice neví co ale zkusí to ne ?
17.01.2013 15:44:22
plnejnos
to _Martin_: Neberte to ve zlém, ale tohle je dokonalý příklad českého chápání samosprávných neziskových organizací - když se někdo díky našemu totálnímu nezájmu a nechuti dělat něco, co přesahuje horizont našeho pupku, chopí příležitosti a veřejný statek nebo v tomto případě organizaci zprivatizuje, tak se začneme pohoršovat, dštít síru na stav světa a hlavně se dovolávat pomoci ministerstva... Bože, kdy už všichni pochopí, že si za to můžeme sami a napravit to můžeme zase jenom my! Kdy už se konečně většina členů ČSC probere a nahradí Svobodu svobodou?
17.01.2013 23:15:37
K2.40
Typické: Ještě nic nezačal a už je tady spousta chytráků, kteří předem ví, že bude dělat všechno špatně. Což takhle nechat ho pracovat - třeba chce opavdu něco dobrého dokázat - a kritisovat, sýčkovat a nadávat až poté, jestli k tomu bude důvod.
19.01.2013 21:52:40
sachar
Myslím že to je ten pravý profesionál,který doplní mančaft na svazu.Rozhodně odborník na slovo vzatý a specialista na cyklistický byznys.Jenom se bojím,že až mu dají klíče od svazové pokladny tak se mu trochu zakyselý organismus a půjde dělat dobrou práci třeba zase někam jinam.
22.01.2013 16:22:43