První zprávy z Tábora

29.01.2010 | Libor Matějka, Marek Matějka

První zprávy z Tábora

Ve čtvrtek bylo zahájeno 60. Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře 2010. Odehrály se první tiskovky, jednu hodinu po poledni byli k dispozici novinářům naše reprezentace, které se zúčastnili

Ve čtvrtek bylo zahájeno 60. Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře 2010. Odehrály se první tiskovky, jednu hodinu po poledni byla k dispozici novinářům naše reprezentace, ze které se zúčastnili Martin Bína, Radek Šimůnek, Petr Dlask, Kateřina Nashová a reprezentační trenér Petr Klouček. V 16:00 byla tisková konference největšího favorita mistrovství světa Zdeňka Štybara s účastí prezidenta UCI Pata McQuaida, komisaře UCI pro cyklokros Petera Van Den Abeeleho, zástupce organizátorů Čestmíra Kalaše a starostky města Tábor.

Odpoledne bylo vyhrazené prvnímu oficiálnímu tréninku, na trati se pohybovalo opravdu hodně reprezentantů, protože se chtěli seznámit se záludnostmi tratě, její nástrahy se stále mění. Ze středy na čtvrtek napadlo asi šest centimetrů sněhu a také ze včerejška něco lehce připadlo, i v ranních hodinách se chumelilo. To samozřejmě dělá starosti pořadatelům, kterých je jen na zabezpečení a úpravu trati sto padesát. Naštěstí už nejsou velké mrazy a nad ránem se teplota pohybovala jen dva stupně pod nulou. Přes den se očekávají teploty lehce nad nulou.

Večer UCI odměňovalo první tři závodníky ve Světovém poháru v cyklokrosu ve svých kategoriích na oficiálním vyhlášení. Svůj první pohár pro vítěze světového poháru zde převzal Zdeněk Štybar.

loading...Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE