Pro více informací jsme zavolali do Belgie Zdeňkovi Štybarovi.

RoadCycling: Zdeňku, podle vlastního vyjádření, míříš do jednoho z nejlepších silničních týmů světa, do Quick Stepu, ale řekni nám víc informací. Jednal jsi i s jinými silničními týmy? Něco jsme četli dokonce i o britském SKY!
Zdeněk Štybar: Ano, v průběhu roku se jednalo asi se čtyřmi týmy i se SKY, ale v posledních týdnech, nebo možná lépe měsících to bylo jen s Quick Stepem.

RC: Je jednání zatím na úrovni manažerů, nebo ses osobně sešel s Patrikem Lefeverem?
ZŠ: Jednají samozřejmě především manažeři, ale já jsem se s panem Lefeverem taky osobně sešel.

RC: Do konce února je program celkem jasný, co potom?
ZŠ: Já o tom zatím ani nepřemýšlím, do konce února jsem stoprocentní cyklokrosař a potom se uvidí.

RC: Budeš něco jako Sven Nys v Landbouwkreditu, tedy tak trochu samostatná jednotka, nebo spíš něco jako byl Enrico Franzoi v Liquigasu, nebo Steve Chainel v b-Boxu, kteří se účastnili mnoha velkých silničních závodů?
ZŠ: Opravdu na to zatím neumím odpovědět.

RC: Ze závodů, pro tebe nejvhodnějších, se nabízí samozřejmě jarní klasiky, ale jsou to už dubnové závody, Kolem Flander se jede dokonce úplně na začátku dubna. Dá se to jet po cyklokrosové sezóně?
ZŠ: Možná ano, ale to musím později probrat s trenérem a udělat dlouhodobější plán. Nyní se věnuji cyklokrosu a potom mi půjde o kvalitní silniční program. Jsme domluvení, že do Olympiády v Londýně budu mít prostor i pro horská kola. Můžu všechny ubezpečit, že cyklokros má prioritu největší a předpokládám, že to tak zůstane i v další sezóně, nebo sezónách.

RC: Klasiky taky vyžadují několik let učení, z těchto důvodů bys asi potřeboval začít s účastí co nejdříve, je to tak?
ZŠ: Uvidím, mám něco v hlavě, ale ještě o tom nebudu mluvit.

RC: Proběhla zpráva o údajné české firmě, která by mohla v nynějším týmu nahradit Quick Step, víš o tom něco? Nyní na CyclingNews.com a dalších serverech se spekuluje o Zdeňkovi Bakalovy. Ten se byl letos podívat na Tour a zdá se, že se mu cyklistika líbí. Sám na kole jezdí. Nebylo to taky příčinou prudkého zájmu Patricka Lefevera o angažování tě?
ZŠ: Něco jsem i já slyšel, ale k tomu se naprosto nemůžu vyjádřit.

RC:A ještě do současnosti. Jak to nyní vypadá s tvým kolenem?
ZŠ: Na skenerech je to lepší, vývoj jde správným směrem, ale dobrý pocit nemám. Dost mě to znervózňuje.

RC: Budeš o víkendu na startu Světového poháru a Superprestige?
ZŠ: Ano, pojedu.

Foto Tomáš Tesař, Libor Matějka a fotobanka.