S Leopoldem Königem na telefonu

07.09.2011 | Libor Matějka

S Leopoldem Königem na telefonu

Stojí si nejvýš z našich jezdců v evropském žebříčku UCI (67. se 146 body), výborně zajel Okolo Rakouska, závod HC, na kterém byl druhý. Po tomto závodě zajel výborně i Tour de l´Ain, etapový závod kategorie 2.1 – 3. místo celkově. A nyní stojí před posledním etapovým závodem v tomto roce, před závodem Okolo Anglie (také kategorie 2.1).

Na konci týdne odjíždí na svůj poslední letošní etapový závod a při té příležitosti jsme ho po telefonu trochu vyzpovídali.


RC
Po Rakousku jsi měl volno, ale vrátil ses v plné formě v závodě Tour de l´Ain. Čeští čtenáři o tomto závodě mnoho nevědí, přibliž nám ho!

LK
Měl jsem měsíc volno a potom jsem se rozjel na dvou etapách na Vysočině a odcestoval do Francie.

RC
Jak to tam probíhalo?

LK
Na začátku byl prolog, v kterém jsem ještě nebyl dobře rozjetý, ale byl krátký a tak jsem tam moc neztratil. Následovaly dvě zvlněné etapy, které se mi hodily právě na rozjetí. Ve třetí etapě se už oddělila asi patnáctičlenná skupina a v té jsem byl, to byla dobrá pozice do etapy poslední. Ta byla těžká především v cílovém stoupání, které bylo na Colombiéru. Kopci sice mírnějším, než byl Kitzbüheler Horn, ale asi dvakrát delším. Tam jsem dojel na třetím místě za Pinotem a Moncoutiém a to vlastně rozhodlo i o celkovém pořadí.

RC
V souvislosti s tvými dobrými výsledky v této sezóně se nabízí otázka: budeš pokračovat v NetAppu, nebo je ve výhledu přestup? Víme, že máš v NetAppu podepsáno i pro příští rok, ale přeci jen, nic není nemožné! A taky měla dát vědět kalifornská společnost NetApp, zda bude pokračovat v podpoře týmu i po roce 2012?

LK
Určitě budu pokračovat v NetAppu, mám podepsáno i na příští sezónu a jsem hodně spokojený. Opravdu to zde funguje a máme hodně slušný program. V druhé polovině sezóny jsem udělal slušné výsledky a věřím, že se lepšit můžu i tady. K dalšímu růstu mě NetApp plně vyhovuje.

RC
A výhled týmu pro další roky? Vedení týmu chtělo mít jasno o dalším setrvání, nebo nesetrvání sponzora pro roky následující i s výhledem na kategorii WorldTour!

LK
Zatím to jasné není. Smlouvu máme pro příští rok a vím, že se o sponzorském zajištění jedná, ale výsledek zatím není.

RC
Ale ty ses ukázal v profesionální cyklistice ve velice dobrém světle, především tím, že když se dojíždělo v nějaké důležité etapě na kopec, tak jsi byl vepředu.

LK
Od loňského závodu Horním Rakouskem, které jsem vyhrál a upozornil na sebe funkcionáře NetAppu, tak se mi vedlo v Rakousku i ve Francii. Věřím, že jsem na sebe upozornil i další funkcionáře a že by má kariéra mohla směřovat i do toho nejvyššího patra proficyklistiky.

RC
Které další závody jsi ještě jel.

LK
Hamburk a dvě jednorázovky v Belgii, ale ty belgické závody mi opravdu nesedí, tam jsem trpěl. Ještě se k tomu přidalo nějaké zranění, kdy mi vystřelovala bolest do nohy, tak to nebylo nic moc. Doufám, že to bude příští týden v Anglii lepší.


RC
Stojíš si v evropském žebříčku z našich jezdců nejvýš, zasloužil ses největším procentem o body, které nám zajišťují účast tří jezdců na MS, pojedeš světový šampionát?

LK
Asi ne!

RC
Nevyhovuje ti trať v Kodani?

LK
Asi moc ne, ale především se mě ani nikdo neptal, nikdo mi nezavolal, že děkují za body, ale mají lepší kandidáty. Je to trochu trapné především k týmu. Tým mě bombardoval dotazy, jak mi mají zajistit dopravu závodního materiálu do Kodaně a já jsem stále odpovídal, že se mnou nikdo nemluvil, že nic nevím. Ne, že je jasné, že nepojedu. Ale já nevěděl nic, ani tak, nebo onak. Nakonec já ani nevím koho se zeptat, kdo se bude o mistrovství světa starat a kdo nominaci navrhuje.

RC
Zřejmě René Andrle, ale nejsem si jist, on má určitě na starosti U23, ale jestli i Elite to nevím a také se to nedá moc dobře zjistit. Svazové internetové stránky tuto informaci nenabízejí.

LK
Jestli to byla záležitost Andyho, tak mě to trochu mrzí, že se neozval. Mohl mi to říci na rovinu, zřejmě těch míst není moc, tak bych to v případě Kodaně i pochopil. Možná jsem měl vyhrát mistrák a bylo by to jasnější, scházel kousek.
Pojede Petr Benčík, chce jet Roman a slyšel jsem od Franty Raboně, že má nabídku na časovku i na silnici. Ale nevím kolik je vyjeto míst.

RC
Jsou to tři místa, která nám v předešlých letech zajišťoval Roman svým postavením ve světovém žebříčku. Ale letos jste to vyjeli i vy v evropském pořadí národů. Bohužel to jsou jen tři místa.

LK
Tak to je asi celkem jasné.

RC
Tak ti přejeme, ať v pohodě dojedeš letošní sezónu i když tě diváci a čtenáři v Kodani neuvidí a ať se příští sezóna podaří ještě lépe.

LK
Máme mít ještě lepší a kvalitnější program, tak snad bude z čeho vybírat a bude se kde ukázat a udělat nějaký výsledek. Letos jsem se trochu poučil, já i celý tým a tak by to mohlo být ještě lepší.

Foto Libor Matějka a Jan Sušánka


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


sparta
ani Martin Hunal ze Sparty nebyl nominován na MS přestože měl nejvíc UCI bodů v U 23...
09.09.2011 5:58:08
An Idiot Abroad
Kreuziger, Benčík, Bárt
11.09.2011 21:35:47
An Idiot Abroad
Kreuziger, Benčík, Bárta, časovka Raboň, Hudeček, podľa mojich infomácií.
11.09.2011 21:38:06