Silniční komponenty SunRace

09.10.2007 | Libor Matějka

Silniční komponenty SunRace

Letos na podzim se spekulovalo, že přijde FSA s kompletní silniční řadou, ale udeřilo jinde. Taiwanská komponentová firma SunRace, která před lety koupila anglického výrobce více rychlostních nábojů Sturmey Archer a sama produkuje komponenty na horská kola, představuje pro příští rok vlastní silniční komponenty. Její hlavní oblastí prozatím byla kola MTB a to především v té nižší a střední třídě. Nyní přichází hned s pěti řadami silničních sad.

Dvě nejvyšší se budou prodávat pod označením DriveN a jsou produkovány v silném zastoupení karbonu, nesou označení DriveN RZ a DriveN RX. Tři nižší se budou prodávat pod značkou SunRace a nesou modelové označení: RS, R90 a R80. Podle označení se dá spekulovat o tom, že řada R80 bude s osmikolečkem, řada R90 s devítikolečkem a u RS si nic nedokážeme z názvu odvodit, ale z posloupnosti řad odhadujeme desítku. Informace o dvou nevyšších řadách říkají, že budou desetikolečkové. České zastoupení SunRace, firma Helios Race s.r.o., představí tyto komponenty na podzimním brněnském veletrhu Sport Life. Máme pár fotek těch nejvyšších dvou řad, pokud se nám podaří získat další materiály, tak vás s nimi seznámíme, nebo máte příležitost si je v reálu prohlédnout na veletrhu Sport Life - Bike Brno. Cenové rozpětí zatím netušíme.

galleryMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


jozo
konecne nejaka konkurencia lebo shimano a campagnolo ma ozaj silny monol na trhu a ak by bola prijatelna cena nevyzera to zle lebo vsetci dobre pozname vyrobne naklady v Azii-)))
10.10.2007 9:52:44
Dalibor
Ale není to první konkurence, jsou tady velmi slušný sady Sram, řada firem teď dělá jednotlivé komponenty, brzdy, kliky atd. Stačí hledat.
10.10.2007 17:16:35
Filip
No nevim, ty paky vypadaji nejak chatrne..
10.10.2007 23:53:11
solis
Konečně 4 hráč na trhu !Pokud budou výrazně levnější mají šanci.
12.10.2007 16:10:56
Miloš
Díly na horské kolo jsem si už zkusil. Jejich cena je doopravdy nízká a kvalita tomu odpovídá. A tak jejich silniční sada mě nechává v klidu. Trh je však velký a měřítka kupujících pestré tak že kupci se určitě najdou :-) Mě osobně nejvíce vyhovuje CAMPA, která zase řadě jiných lidí nevyhovuje :-)
13.10.2007 9:15:39
rikša
Používám komponenty sun race a sturmey archer již pár let a jsem velmi spokojen,jejich dosavadní nejvyšší sady jsou výborné v poměru cena výkon, a na to abych to někde v lese urazil o větev, nepotřebuju xtr stačí sunrace za 600. chod se mi zdá dobrý takže se rád nechám překvapit novými komponenty...
31.03.2008 9:50:12