Statistika soubojů Štybar – Albert – Nys

26.01.2010 | Libor Matějka

Statistika soubojů Štybar – Albert – Nys

Celá cyklokrosová sezóna se odehrávala v souboji především třech jezdců, dvou Belgičanů a jednoho Čecha. Legendou na cyklokrosových tratích posledního desetiletí je určitě Sven Nys, jeho reprezentačním kolegou je o několik let mladší Niels Albert a proti nim stojí náš reprezentant Zdeněk Štybar, letos se mnohokrát sešli na tratích jako soupeři a jen málokde jim v cestu na pódium překazil někdo další.

Podívejme se na statistiku vzájemných soubojů! Vybrali jsme závody třech sérií, které všichni berou vážně a v kterých se pravidelně setkávali. Tou s největší tradicí je belgická Superprestige, která se jezdí už mnoho let. Ta, která jí chce předstihnout a zdá se, že se jí to i daří, protože má v zádech oficiální „světový“ statut jí daný mezinárodním svazem cyklistiky UCI, tedy Světový pohár. A třetí soutěž, která vznikla nedávno, GVA Trophée.

Tyto tři série a celkově 21 závodů, které se odehrály v termínech před MS, dávají obraz o tom, jak se letošní sezóna vyvíjela, který závodník měl v které době navrch a který tak trochu zaostával, i když jde jen těžko říci, že třetí nebo čtvrté místo v pořadí důležitého závodu je výrazný propad.

Pro začátek strohá statistika: v těchto jedenadvaceti závodech vyhráli tito tři protagonisté závodů dvacet, 9x Albert, 6x Nys a 5x Štybar, jen jednou zvítězil někdo jiný a byl to Kevin Pauwels v Zolderu při Světovém poháru. Ani pódiová umístění nenechali „tři králové“ často soupeřům, z 63 možných umístění to bylo jen 9x! A to jen jednou zmíněné první místo, 2x druhé místo a 6x místo třetí. Z těchto dat je zřejmé jakou převahu mají nyní v cyklokrosovém pelotonu Štybar, Albert a Nys.

A jejich vzájemné porovnání?Začátek sezóny byl jasně ve znamení Nielse Alberta, který v prvních osmi závodech šestkrát zvítězil, jen dvakrát mu uzmul vítězství Sven Nys, ten na prvním společném závodě ani nedojel, to bylo na Světovém poháru v italském Trevisu.

Po období Alberta nastala „éra“ Štybarova, třikrát po sobě zvítězil, potom měl sice jednou propad na čtvrté místo v Gietenu – série Superprestige, ale hned dál navázal prvním místem ve Světovém poháru, který se konal v Igorre. Albert, fenomén začátku této sezóny měl propad „až na čtvrtá“ místa v Hamme-Zogge a Koksijde.

Následovalo období přetahování, mezi hvězdnou trojicí: v Igorre Štybar, v Essenu Albert, v Kalmthoutu Nys, ale také vítězství někoho jiného, než této trojice v Zolderu zvítězil Kevin Pauwels.

V závěru sezóny nejsou jejich výsledky už tak vyrovnané, od šestnáctého společného závodu v Zolderu byla statistika složitější, přestože nadále vládli cyklokrosu, každý z nich měl nějakou slabší chvilku Zdeněk v Zolderu (6. místo), Albert v Roubaix (8. místo) a Nys v posledním závodě v Hoogerheide (5. místo). Nejhoršího umístění se „dopustil“ Albert v Roubaix, potom to byla jen dvě čtvrtá místa, jako nejhorší výsledky. Nys nedojel v Trevisu a jinak byl šestý v Hasseltu a pátý v Hoogerheide, ostatní umístěný bylo vždy pódiové. Zdeněk si nejhůře vedl v Zolderu, kde dojel šestý. Pátý byl v Oudenaarde.

loading...Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


stary mlynar
Tak to je, pane Matějka, fakt pěkné.
26.01.2010 5:18:38
Karel Sumbal
Perfektní, přehledné a hodně vypovídající. Ale pozor na Kevina Pauwelse. Ten na to v neděli vyloženě měl, může překvapit i v Táboře. Tam budou asi národní zájmy převládat nad klubovými. I když - spolupráce nebo nespolupráce může být snad u Štybara - Šimůnka, popř. Dlaska. Ti další naši se vůbec do této hry o prvenství určitě nedostanou, natož aby se zůčastnili nějaké "národní taktiky". (ale moc rád bych se mýlil)
26.01.2010 10:40:10
Cyklista
perfektni, přehledne a vypovidajici. Jenze kolik zavodů bylo na lede? myslim ze vyhhraje Sven Nys, druhý Štyby, třetí Binič. ale může to být i obraceně
26.01.2010 10:49:09
Miloš Potocký
Sven Nys, no taky mě to napadlo když ho tak sleduju jak jezdí. A co jsem ho viděl na sněhu tak tam na mě jeho jízda působila dost sebevědomě. A z mého pohledu je u něj obdivuhodné že sice letos dělá chyby má technické potíže ale pořád jede. Nenehá se tím rozhodit, je to něco v takovém tom duchu - co mě nezabije to mě posílí :-) [br]Samozřejmně fandím našim, a bohužel škoda že z mého pohledu má šanci na bednu pouze Štyby a snad při dobré konstalaci Šimon. Ostatní se jedou zůčastnit a přežít. Ovšem nejsem vědma a budu rád pokud v neděli zjistím že jsem to vše viděl příliš pesimisticky
26.01.2010 13:16:14
martin
velice rád bych na bedně viděl čecha,ale myslím že albert všem ukáže kde je morální síla
26.01.2010 18:50:25

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE