Zdeněk Štybar chce šestý titul

06.01.2012 | TZ Zdeněk Štybar

Zdeněk Štybar chce šestý titul

V neděli v poledne bude Zdeněk bojovat v Uničově o svůj šestý titul z krosového mistrovství republiky. „Určitě je to pro mě důležité a chci vyhrát. Pokud se mi to nepovede, budu zklamaný. Ale jestli někdo bude silnější a porazí mě férovou cestou, pak to budu muset vzít,“ prohlásil Štyby.


Pokud získáš šestý titul, osamostatníš se v historických tabulkách na druhém místě za Radomírem Šimůnkem starším, který vyhrál sedmkrát. Je to lákadlo?
Určitě. Teď mám stejně titulů jako můj český trenér Vojta (Červínek) a docela rád bych ho překonal. Snad to klapne, ale jednoduché to určitě nebude.

Koho považuješ za největší soupeře?
Poslední závody jel dobře Zlámalík, ale měl hodně startů na přelomu roku a uvidíme, jak se to na něm projeví. No a pak samozřejmě Šimůnka, protože ten se na mistrák vždycky dobře nachystá. Je mi jasné, že to nebudu mít jednoduchý. A pokud se bude hodně běhat, což se dá očekávat, tak nás může klidně překvapit Dlasky.

Kdy jsi jel v Uničově naposledy?
Bylo to na českém poháru někdy před čtyřmi lety. Ale moc dobré vzpomínky na to nemám. Upadl jsem, svlíknul jsem galusku a nevyhrál jsem. Nebyl to dobrý závod a teď bych si to rád vynahradil.

Stihl sis v tomto týdnu v rámci možností po náročné sérii odpočinout?
Moc jsem neorážel, makal jsem dost tvrdě a jdu do toho z plného tréninku. Teď mě čeká mistrovství republiky, ale v hlavě mám stejně jen jeden závod na konci ledna a tomu podřizuju vše.

Kdy dorazíš do Uničova?
V pátek večer jsme s Ine pozváni na oslavu sedmdesátin spolumajitele našeho týmu Bessela Koka. Přespíme v Praze a v sobotu ráno vyrážíme do Uničova. Odpoledne už budu trénovat na trati.

Věříš, že ti pomůže přítomnost členů tvého českého fan clubu?
Spoléhám na ně. Už jsem je nějakou dobu neviděl a doufám, že mě pořádně vyburcujou.Foto Specialized/TDWsport


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste