Zdeněk a Kateřina zvou do Plzně

23.10.2010 | Libor Matějka

Zdeněk a Kateřina zvou do Plzně

Je před námi plzeňský Světový pohár v cyklokrosu. A pro naše barvy to vypadá v obou kategoriích nadějně. Věříme, že se domácí fanoušci dočkají dvojnásobného pódiového umístění. Při troše štěstí i dvakrát zlatého, my tomu věříme. A co tomu říkají sami protagonisté?

Kateřina Nashová

Ženy v Plzni startují poprvé, stejně tak i Kateřina a jak se jí líbí trať?

„Líbí se mi, bude to rozhodně těžké. Musím si dát pozor na závěr okruhu, po těžkém výběhu po schodech následuje ještě těžký výjezd. Je tam málo místa na našlápnutí pedálů a přehazování. Pokud by se jelo do závěrečného spurtu pohromadě, tak ta, která udělá technickou chybu, už ji nebude mít šanci napravit. V tomto případě může být konec závodu nervózní. Ale těším se a udělám všechno pro co nejlepší výsledek. Nestartuje Američanka Comptonová, která zvítězila před týdnem, tím pádem to máme trochu jednodušší. Cítím se o dost lépe proti Aigle, tam jsem startovala ještě neaklimatizovaná. Před startem jsem sháněla nějakou silnou kávu, ale v místě startu nebyla, tak trochu jsem na startu usínala.
Vyhovuje mi start do kopce a ty pomalé rozjezdy do těžkých pasáží“ (na mostek a do meze v zadní části okruhu).

Zdeněk ŠtybarNa trati jsou lehké změny, co na to říká Zdeněk Štybar?

„Trať je připravena perfektně, ty změny co se zde udělaly, mi vyhovují. Pojede se rozhodně rychle, tak jako vloni. Věřím, že mi bude přát štěstí a že zrovna tady na domácí trati nepřijdu o letošní neporazitelnost. Samozřejmě to jeden den přijde, ale moc si přeji, aby to nebylo zrovna v Plzni. Fanoušci by si to jistě zasloužili, za veškerou podporu, kterou mi pomáhali jak vloni, tak i letos.“

Věříme, že máme dvě hodně žhavá želízka v obou kategoriích nedělního programu.

Start závodu žen je určen na 13:00 a muži se vydají na trať v 14:30.

Startovní listiny jsou [odkaz=http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template3/layout.asp?MenuId=MTU5OTQ&LangId=1]zde.[/odkaz]

Foto: Tomáš Tesař


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


vsednitypek
Kolikrát už Kateřina žádala o nepřechylování svého příjmení Nash do češtiny.Další Katie,Compton, by asi taky nadšená nebyla. Že to se svým buranským přístupem není schopen akceptovat např.O.Černý z ČT už překvapí málokoho,ale speciálně u cykloserveru je to zarážející.
23.10.2010 22:50:59